Met dit gerecht zit je altijd goed. Of je nou lekker een avondje thuis eet met vriendinnen of even iets makkelijks op wilt zetten waar je niet al te veel aandacht aan hoeft te besteden. Zo maakte ik dit gerecht laatst om mee te nemen op familieweekend. De eerste avond waarop iedereen aankomt op de locatie wordt er vaak iets makkelijks en meestal ongezonds op tafel gezet. Thuis tijdens het inpakken van mijn tas de saus al gemaakt, eenmaal op locatie even de pasta al dente gekookt en de saus verhit et voila! Een makkelijk, snel en gezond diner voor heel de familie, en ja zelfs mijn sceptische tante wist niet wat haar overkwam. Want toen ik zei dat ik veganistisch zou koken had ze niet gedacht een gerecht voorgeschoteld te krijgen dat zo bom vol smaak zat!
Wat heb je nodig?
Voor 4 personen:
450 ml water
450g grote wortels
175g zongedroogde tomaten
3 tenen knoflook
2 x 400g blikken ontvelde tomaten
280g tomatenpuree
400g groene linzen
400g speltpasta penne
Hoe maak je deze vega bolognese?
Begin met het schillen en raspen van de wortels. Gebruik hiervoor een grove rasp. Snij de zongedroogde tomaten in kleine stukjes. Verwijder de buitenste schil van de knoflooktenen en pers in een knoflookpers. Plaats de wortels, zongedroogde tomaten en knoflook in een ruime pan samen met de tomaten uit blik, tomatenpuree, linzen en het water. Roer alles samen en laat het mengsel 45 minuten tot een uur op middelhoog vuur pruttelen. Roer af en toe door terwijl het kookt. Als het bijna klaar is kook je de pasta al dente in een pan met ruim water en snufje zout. Laat de pasta uitlekken en roer het door de saus.
Bron: Deliciously Ella, toegankelijke vegan recepten met een knipoog






Ik vond het erg lekker, maar vraag we af of de hoeveelheid linzen klopt. Ik heb het recept voor 2 personen gemaakt en de hoeveelheid aangepast. De saus was veel te veel.
Hi Jannie,
Goed om te horen dat het recept in de smaak viel!
Ik zie dat er een foutje in staat, dit recept wordt gemaakt met 400 gram linzen, niet met 500! Ik heb het direct aangepast. Hoeveel gram heb jij gebruikt?
Als de saus te veel was kun je hierin natuurlijk zelf ook verminderen in grammen, of alles wat je overhoudt invriezen! Zo kun je er binnenkort nog een keer van genieten.
Liefs,
Karlijn
Is dit voor 4 personen? 500 gram linzen en 500 gram pasta etc? Lijkt me dat dit voor minstens 6 personen is. En worden gedroogde linzen hiervoor gebruikt?
Ben hem nu aan het maken. Klopt het dat je er helemaal geen kruiden aan toevoegt? En een beetje zout ofzo?
Ben heel benieuwd hoe die gaat smaken.
We willen graag meer vegetarisch/veganistische eten. Hoop hier meer recepten vandaan te kunnen halen die op onze ‘geslaagde maaltijden’ lijst komt te staan 😀
Thanks voor het delen.
Hoi Wendy, peper en zout naar smaak toevoegen dat mag natuurlijk altijd 🙂 verder geven de zongedroogde tomaatjes ontzettend veel smaak, waardoor ze verder weinig nodig hebben. Ik hoop dat het recept smaakt en die op de ‘geslaagde maaltijden’ lijst terecht komt, dat zou een eer zijn!
Super lekker recept! Ik heb het nu al meerdere gemaakt. Zelfs voor een grote groep van 16 personen. Iedereen zat te smullen.
Wat goed, fijn Marije! Leuk om te horen 🙂
Hallo, erg lekker! Alleen lukte het mij niet om in 55 minuten pruttelen de wortelen en linzen volledig gaar te krijgen. Enig idee wat ik verkeerd gedaan heb?
Dag Frances, persoonlijk ervaar ik dat het met linzen redelijk uitmaakt welke soort je gebruikt, mochten ze nou in 55 minuten niet gaar genoeg zijn zou ik ze gewoon nog even iets langer houden staan. Regelmatig proeven werkt voor mij altijd het beste!
Werkelijk 400 gram tomatenpuree? (Doorgaans in van die kleine blikjes….).
Dag Inez, zelf gebruik ik in dit recept 4 blikjes van 70g wat uitkomt op 280g. Mocht het mengsel er naar jouw idee dan een beetje ‘droog’ uit komen te zien tijdens het koken, kan je altijd nog een beetje water toevoegen. Hoop dat dit je vraag beantwoord!
Als je 280 gr ipv 400gr gebruikt in je recept, waarom staat er dan dat er 400 gebruikt moet worden?
Hoi Yasmin, in dit recept gebruik in 280 gram tomatenpuree en 400 gram linzen, ik denk dat daar de verwarring schuilt. Veel kookplezier!