Flan Mexicano
Daniëlle van Kampen

Flan Mexicano

woensdag 16 juni 2021
Uit het kookboek Comida Mexicana delen wij vandaag: flan Mexicano. Net als de varianten in andere landen is de Mexicaanse flan oorspronkelijk ontstaan uit de klassieke Franse crème caramel. Rosa, de auteur van dit kookboek, heeft flans gegeten van Zuid-Amerika tot Azië. Het is ongelooflijk hoe vergelijkbaar ze allemaal zijn wat betreft smaak en textuur, ook al kunnen de ingrediënten anders zijn. Gelukkig heb je voor de Mexicaanse flan slechts een aantal makkelijk verkrijgbare ingrediënten nodig en is hij snel klaar. Na het afkoelen kun je hem meteen serveren. Lees vooral verder hoe je dit heerlijke dessert thuis maakt!

Ingrediënten
voor 10 personen
115 g fijne kristalsuiker
395 ml gecondenseerde melk
275 ml koffiemelk
5 eieren
1 el vanille-essence
Cajeta (soort dulce de leche, verkrijgbaar bij Mexicaanse en Latijns-Amerikaanse winkels)
taartvorm met vaste bodem, 23 cm
blender of staafmixer

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor tot 50 °C. Zet een ronde taartvorm in de oven om hem voor te verwarmen. Meng de kristalsuiker met 1 eetlepel water in een kleine steelpan op matig vuur en verwarm de suiker 6 tot 7 minuten tot je een goudbruine karamel hebt.

  2. Haal de taartvorm uit de oven en schenk voorzichtig de karamel over de bodem van het bakblik.

  3. Laat de karamel 20 minuten afkoelen. Verhoog de temperatuur van de oven tot 180 °C.

  4. Meng de gecondenseerde melk met de koffiemelk, eieren en vanille-essence in een blender tot een gladde vloeistof.

  5. Schenk het melkmengsel in de taartvorm. Dek de vorm af met aluminiumfolie, zet hem in de oven en bak de flan 45 minuten of tot hij net opgestijfd is.

  6. Haal de flan uit de oven, verwijder de aluminium-folie en laat de flan 20 minuten afkoelen. Zet de flan in de koelkast en laat hem daar 1 tot 2 uur of bij voorkeur een hele nacht staan.

  7. Ga met een mes rondom de rand van de flan, keer hem vervolgens om boven een groot serveerbord.

  8. Snijd de flan in punten, besprenkel hem met Cajeta en serveer hem.



Heb jij dit recept voor Flan Mexicano al gemaakt? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!


 

Comida Mexicana
Auteur: Rosa Cienfuegos
Uitgeverij: Good Cook B.V.

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.