Gebakken asperges met gember en chili
ZTRDG

Gebakken asperges met gember en chili

zaterdag 20 mei 2017
In het seizoen van asperges is het natuurlijk heel fijn om daar mee te koken, maar veelal wordt op de traditionele manier klaargemaakt. De gebakken asperges met gember en chili is een hele originele, spannende versie!

Wat heb je nodig voor de gebakken asperges?
1 bosje groene asperges
1 stukje verse gember
1 chilipeper
2 el sojasaus (dit is een goede vervanger voor de oestersaus die in het recept staat aangegeven)
1 el gemberstroop
1 teentje knoflook
1 klein bosje koriander
1 bosje lente-ui
2 el zonnebloemolie
snufje zout

Je koopt alle ingrediënten die nodig zijn in één klik op ZTRDG!

Hoe maak je de gebakken asperges?
Snijd de asperges zonder de harde onderkanten in schuine stukken. Schil het stukje gember en snijd in reepjes. Snipper de knoflook en snij de lente-ui. Snijd de peper doormidden, haal de pitjes er uit en snijd de peper in reepjes. Bak de asperges in de olie snel bruin en ‘net aan’ gaar. Voeg na 5 minuten de knoflook, de chili, de gember en de lente-ui toe. Laat 5 minuten bakken en voeg dan de oestersaus en de gemberstroop toe. Laat even samen sudderen, proef en voeg naar smaak zout toe. Serveer met noodles, eventueel wat seroendeng en bestrooid met gehakte verse koriander.

Heb jij dit recept gemaakt? Verras ons dan met een foto van jouw creatie via Facebook, Instagram of Twitter! Ook vragen of opmerkingen zijn altijd welkom. We zijn ontzettend benieuwd!

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.