The Green Kitchen at Home: Midden-Oosterse wraps met zoete aardappel
Rosa Kuijpers

The Green Kitchen at Home: Midden-Oosterse wraps met zoete aardappel

woensdag 24 januari 2018
Deze Midden-Oosterse wraps met zoete aardappel is een van mijn favoriete vegetarische comfortfood-gerechten en komt uit het kookboek The Green Kitchen at Home. Een goed gevulde, vegetarische wrap voor de stevige en lekkere trek. Yumm, Enjoy!

De oorsprong van de zoete aardappel
Zo zegt de auteur van het boek David Frenkiel: 'We zijn niet opgegroeid met zoete aardappels; pas de laatste tien jaar is deze groente behoorlijk populair geworden in Scandinavië. Inmiddels hebben we de schade ruim ingehaald. Bijna wekelijks maken we zoete aardappel klaar in de oven. We gebruiken ze in allerlei soorten gerechten – in salades met gekookte linzen als snelle, vullende maaltijd, in mayosandwiches en in wraps als deze. Het gekookte ei geeft wat extra vulling. De dadels, granaatappel en feta voegen extra smaken toe en de sla en komkommer houden het licht en fris. Een groene smoothie past hier perfect bij.' YUMM, ok, daar gaan we!

Wat heb je nodig?
1 kleine zoete aardappel
1/2 tl gemalen komijn
1/4 tl kurkuma
1/2 tl zeezout
1/4 tl versgemalen zwarte peper
2 el extra vierge olijfolie
2 volkoren boekweittortilla's of platbroden
2 handjes gemengde sla
10 plakjes komkommer
2 scharreleieren, hardgekookt
2 zachte dadels
40 g feta
1/4 granaatappel
2 el tahin in zeezout
versgemalen zwarte peper

Hoe maak je deze Midden-Oosterse wrap met zoete aardappel?
Verwarm de oven voor op 200 °C (gasstand 6) en bekleed een bakplaat met bakpapier. Was en droog de zoete aardappel en snijd met schil en al in plakjes van 5 mm dik. Leg ze in een schaal en voeg de specerijen, zout, peper en olie toe en schep om tot alles goed gemengd is. Leg de zoete aardappel in een enkele laag op de bakplaat en bak 20 tot ­30 minuten tot de plakjes zacht en goudkleurig zijn en knapperige randjes hebben. Keer ze halverwege om zodat ze gelijkmatig garen. Haal uit de oven en zet weg. Verwarm de tortilla’s een paar minuten in de oven en leg ze op een snijplank. Vul de tortilla’s: maak in het midden een strook van de sla, zoete aardappel, komkommer, eieren, dadels en feta en strooi er wat granaatappelpitjes over. Besprenkel met tahin en wat zout en peper. Vouw de onderkant van de tortilla over de vulling, vouw de zijkanten voorzichtig dicht en rol op. Geniet!

Tip: Kun je geen zachte dadels vinden, week dan gedroogde dadels 20 minuten in heet water.

Heb jij dit recept gemaakt? Verras ons dan met een foto van jouw creatie via Facebook, Instagram of Twitter! Ook vragen of opmerkingen zijn altijd welkom. We zijn ontzettend benieuwd!

The Green Kitchen at home
David Frenkiel en Luise Vindahl
Uitgever: Hardy Grant Books (UK)
IBAN: 9781784880842
Prijs: €21,99,-

Lees ook

Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist
  • 15 September 2025

Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist

De zon laat zich misschien minder vaak zien en de avonden worden alweer korter, maar dat betekent niet dat de zomer voorbij hoeft te zijn

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
  • 08 September 2025

Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?

Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

1 Reacties

Super lekker recept!!! Bij ons bleken de granaatappelpitjes niet echt goed te zijn, dus we hebben ze vervangen door rode druiven.. Ook heerlijk :) De vulling die over was van de wraps, was de volgende dag een lekkere lunch salade..

12:03 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.