Gado gado burger
Sanne Romp

Gado gado burger

donderdag 21 juli 2022
Happy Junk Food Day! Een portie junkfood gaat er zo nu en dan bij ons heel goed in. En zeg je junkfood? Dan zeg je burgers! Vandaag eten wij deze burgers met een Indische twist. Gado gado is namelijk een heerlijk Indonesisch groentegerecht. In Nederland kennen wij het als een mix van groenten, ei, kroepoek en pindasaus. Sandra Waterschoot heeft Gado Gado in een nieuw jasje gestoken. Bij ons loopt het water in de mond bij het zien van deze Gado Gado Burgers uit haar kookboek Leuke Recepten.

Ingrediënten
voor 4 personen
4 eieren
4 vegaburgers
4 hamburger broodjes
½ komkommer
100 g peen julienne
100 g taugé
8 el pindasaus/satésaus
1 el boter of margarine om in te bakken
gebakken uitjes om te garneren

Bereidingswijze
1. Kook de eieren in ca. 8 minuten hard. Snijd de komkommer en eieren in plakjes.
2. Bak de vegaburgers in een pan in een beetje boter. Snijd de broodjes open (rooster ze nog eventueel kort).
3. Beleg de broodjes met plakjes komkommer, handje peen julienne, de burger, plakjes ei, wat taugé en als laatste de pindasaus.
4. Bestrooi met wat gebakken uitjes en dek af met het bovenste gedeelte van het broodje.

Bonus: Recept om zelf pindasaus/satésaus te maken
Ingrediënten
100 ml kokosmelk
3 à 4 el pindakaas
2 el donkere sojasaus
1 el bruine basterdsuiker
½ tl sambal oelek

Bereidingswijze
1. Verwarm de kokosmelk en de basterdsuiker in een pannetje en roer zachtjes door totdat de suiker opgelost is.
2. Voeg beetje bij beetje de pindakaas toe totdat deze helemaal is opgenomen in de saus. Schenk de sojasaus erbij en roer door.
3. Voeg de sambal toe (naar smaak), doe dit met kleine beetjes zodat je tussendoor kan proeven hoe pittig de saus is. Laat de saus een paar min indikken. Mocht de saus te dik worden dan kun je wat melk toevoegen.


Heb jij dit recept gemaakt? Of een ander recept uit het boek Leuke Recepten? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!


Leuke Recepten
Sandra en Eric Waterschoot
€21,99 | Nieuw Amsterdam
ISBN 9789046827192

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Maak jouw Veganuary extra lekker met ons Volwaardig Vegan e-book
  • 01 January 2026

Maak jouw Veganuary extra lekker met ons Volwaardig Vegan e-book

Het nieuwe jaar is begonnen: hét moment waarop veel mensen nieuwsgierig worden naar plantaardig eten

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.