Linzen lasagne met pompoen en spinazie
Lieske van der Waals

Linzen lasagne met pompoen en spinazie

zaterdag 05 januari 2019
Voor mij brengt geen enkel gerecht zoveel comfort als lasagne. Heerlijk verwarmend in de wintermaanden en ook ideaal om voor te schotelen aan gezelschap! De komende tijd deel ik mijn favoriete recepten op het blog, vandaag: linzen lasagne met pompoen en spinazie.

Ingrediënten
4-6 personen
250 g lasagne bladen
800 g pompoen
1 winterpeen, geschild en in blokjes
400 g rode linzen, gedroogd
800 g tomaten, in blokjes
300 ml water
100 g spinazie, grofgesneden
250 g cherrytomaten, gehalveerd
125 g mozzarella
1 ui, fijngesneden
2 teentjes knoflook
2 tl paprikapoeder
olijfolie
zout en peper

Extra nodig:
Ovenschaal

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 200°C.

  2. Verwijder de schil en de zaadlijsten van de pompoen en snijd deze in plakken van 5 mm dik. Verdeel de pompoenplakken over een met bakpapier beklede bakplaat, breng op smaak met zout en peper en rooster deze 25 minuten in de oven.

  3. Verhit olijfolie in een pan met dikke bodem en fruit hierin de ui totdat deze glazig begint te worden. Voeg de knoflook en wortel toe en bak 2 minuten mee. Voeg de linzen, paprikapoeder, tomatenblokjes en water toe en laat het geheel op laag vuur 10 minuten pruttelen. Breng op smaak met zout en peper en roer alles nog een keer goed door elkaar.

  4. Schep een derde van het rode linzen-tomaten mengsel in een ovenschaal en bedek deze laag met lasagnebladen. Verdeel de helft van de spinazie en de pompoen hierover. Verdeel lasagnebladen over de spinazie-pompoenlaag en verdeel hier een derde van het rode linzen-tomaten mengsel over. Verdeel lasagnebladen over deze laag en verdeel hier de overgebleven spinazie en pompoen over. Verdeel lasagnebladen over de spinazie-pompoenlaag en sluit af met het rode linzen-tomaten mengsel.

  5. Verdeel de cherrytomaatjes met de snijkant naar boven over deze laag. Scheur de mozzarella in stukken en verdeel deze tussen de cherrytomaten. Bak de lasagne 30 minuten in de oven op 200°. Haal de lasagne uit de oven, laat 5 minuten staan en snijd aan.


Smakelijk!

Heb jij dit recept gemaakt? Verras ons dan met een foto van jouw creatie via Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!



 

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

4 Reacties

Kan ik hem ook een dag van tevoren maken ivm spinazie men zegt daarover dat je dit niet kan opwarmen of was dit vroeger

15:00 30 maart 2024

Hi Mascha, ja dat is veilig! Het is wel belangrijk dat je restjes spinazie na de eerste bereiding snel laat afkoelen en in de koelkast bewaart, bij 4 °C. Zo krijgen bacteriën die nitriet produceren, minder kans om te groeien. Groetjes, Saar

16:07 04 april 2024

Goedenmiddag. Voor hoeveel personen is het recept.

11:55 19 januari 2024

Goedenavond. Voor hoeveel personen is het recept. Vriendelijke groet Yamile Yepes

11:55 19 januari 2024

Hoi Yamile, dat hangt er een beetje van af of je een kleine of grote eter bent! Het is een flinke ovenschaal dus ik denk dat het voor 4-6 personen wel een goede hoeveelheid is. Groetjes, Lieske

11:55 19 januari 2024

Helemaal niet lekker. Linzen en lasagna, nee, liever niet. sorry, er staan zeker lekkere recepten op deze site, maar deze mag weg

11:55 19 januari 2024

Hoi Miriam, heb je het recept geprobeerd? Wij zijn namelijk erg enthousiast over deze lasagne :-)

11:55 19 januari 2024

Ik vind hem heerlijk Lieske! Super recept.

11:55 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.