Pizza-estafette
Wie is er niet dol op pizza? Precies, iedereen! Daarom gingen maar liefst acht bloggers samen aan de slag om creatieve pizza ideeën met jullie te delen. We noemen het de pizzaestafette van Tante Fanny! Tot nu toe deelde Leuke Recepten, De Groene Meisjes en Brenda Kookt hun recept. Deze week is het aan mij! Ik heb voor jullie een fantastische pizza met boerenkoolpesto, aubergine en geitenkaas in petto. Super makkelijk en super lekker (en best wel gezond)! Heb jij nou ook zo’n lekker pizza-idee? Doe dan mee met de lezers-estafette op Instagram met #tantefannyestafette en #tantefanny (dan maak je kans op een toffe prijs, zie onderaan!). Ik kijk uit naar jullie pizza-creaties!
Isabel’s Tante Fanny: pizza met boerenkoolpesto, aubergine en geitenkaas
Wat heb je nodig?
Voor de pizza
1 rol Tante Fanny vers Pizzadeeg (400 gram)
2 aubergines, in plakken gesneden
75 gram verse zachte geitenkaas
handje pijnboompitten
Voor de pesto
150 gram boerenkool
50 gram walnoten
60ml olijfolie
1 citroen, het sap
1 teentje knoflook
zout en peper naar smaak
Hoe maak je deze heerlijke pizza?
Easy does it met Tante Fanny. Echt, thuis pizza bakken wordt een feestje!
Stap 1: Verwarm de oven voor op 200 graden. Rol het Tante Fanny pizzadeeg (met bakpapier en al) uit op een bakplaat en doe het pizzadeeg in de oven. Bak het 8 minuten voor tot de randjes iets bruin beginnen te kleuren. Haal uit de oven en laat even afkoelen.
Stap 2: Maak de pesto door alle ingrediënten bij elkaar te gooien in een blender en te malen tot het een pesto-substantie heeft. Proef en breng op smaak met zout en peper.
Stap 3: Gril de plakken aubergine onder de gril in de oven of in een pan tot ze goudbruin kleuren en zo mogelijk van die mooie grilrandjes hebben.
Stap 4: Besmeer het pizzadeeg gelijkmatig met de boerenkool-pesto. Verdeel daarna de aubergine plakken erover, kruimel de geitenkaas eroverheen en maak af met pijnboompitten.
Stap 5: Bak de pizza in circa 10 minuten goudbruin en gaar. Tot de geitenkaas een klein beetje gaat kleuren, de randjes mooi goudbruin kleuren en de pesto nog steeds groen is. Eetsmakelijk!
Doe mee & maak kans op een kookworkshop! Helemaal geïnspireerd? Ik hoop het! Want er is ook een lezers-estafette op Instagram! Kijk maar eens met #tantefannyestafette en #tantefanny wat er allemaal al voor lekkers bedacht is. Heb jij ook een creatief pizza-idee? Deel dan de foto van je pizza (liefst met recept natuurlijk) op Instagram met deze hashtags en maak kans op op een exclusieve kookworkshop van RutgerBakt, de beste thuisbakker van 2013! Deze kookworkshop zal in juni plaatsvinden, locatie en tijd worden later bekend gemaakt. Van elke blog wordt één winnaar gekozen, dus jullie zijn totaal met z’n 8en. Op naar heel veel pizza-inspiratie!
Heb jij dit recept gemaakt?
Verras mij dan met een foto van jouw creatie via Facebook, Instagram of Twitter! Ook vragen of opmerkingen zijn altijd welkom. Ik ben ontzettend benieuwd!
Bak jij je pizza graag op een barbecue? Dit zijn de beste barbecues volgens onze redactie! Liever een pizza bakken in een pizza oven? Neem dan een kijkje in dit artikel.
Lees ook
- 14 January 2026
Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is
- Karlijn Swaen
- 25 November 2025
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden
- Redactie
- 22 January 2026
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou
- Karlijn Swaen
2 Reacties
Wat een fantastisch lekker gerecht! Bedankt voor het delen!
12:09 19 januari 2024Leuk om te horen Sandy!!
12:09 19 januari 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
Wat een leuke <a href="http://www.deverseverleiding.nl//" title="groente recepten" rel="nofollow">groente recepten</a> op deze site. Heerlijk dat er zo veel groenten gebruikt worden in de gerechten. Ik denk dat ik vanavond aan de slag ga met de pizza.
12:09 19 januari 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.