Plaattaart met pompoen en kastanjechampignons
Vince Fajardo

Plaattaart met pompoen en kastanjechampignons

zaterdag 18 januari 2025
Naar recept
Plaattaart is altijd een feestelijk gerecht! Je kan er natuurlijk van alles opleggen, maar deze combinatie van pompoen en champignon is wel heel lekker. De romige smaak van de crème fraîche en kaas samen met de crunch die het bladerdeeg en de pompoenpitten geven, is deze plaattaart een echt feestje.

Plaattaart met pompoen


Plaattaart met pompoen is de manier om het beste uit het pompoenseizoen te halen. Nu pompoenen nog volop verkrijgbaar zijn, is dit het perfecte moment om ze in een lekker en simpel recept te verwerken. De zoete, zachte pompoen doet het geweldig op de knapperige bodem, zeker in combinatie met wat hartige toppings. 


Je kan deze plaattaart maken als avondmaaltijd of als snack tijdens een borrel, het is altijd een hit. Wacht niet te lang, het pompoenseizoen is bijna voorbij!

Ingrediënten

Voor

4

personen

Ingrediënten voor de plaattaart

Wat heb je nodig?

Bereidingswijze

Stap 1

Verwarm de oven voor op 200° C.

Stap 2

Rol het verse bladerdeeg uit en leg het op een bakplaat. Klap de zijkanten van het deeg om, zodat je een mooie rand krijgt, en prik met een vork gaatjes in de bodem. Bak het bladerdeeg 5 minuten in de oven. 

Stap 3

Verwijder de zaden uit de pompoen en snijd in dunne parten. Verdeel ze over de deegbodem. Roer de crème fraîche los en klop de eieren erdoor met een garde. Breng op smaak met peper en zout en giet over de taartbodem.

Stap 4

Snijd de champignons in parten en verdeel over de taart. Rasp de kaas en verspreid samen met de pompoenpitten over de taart. Pluk de blaadjes van de tijm en strooi ze erover.

Stap 5

Bak de taart 25 min. in de oven tot het deeg bruin is en het eiermengsel is gestold. Snijd in stukken en garneer eventueel met een takje tijm.

Heb jij dit gerecht gemaakt?

Verras ons dan met jouw creatie op Facebook, Instagram of Twitter. We zijn benieuwd!

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

1 Reacties

Hoi! Zou in dit recept ook een flespompoen gebruikt kunnen worden? Of heeft de genoemde pompoen een heel speciale smaak? Het recept ziet er heerlijk uit! Groetjes

12:02 19 januari 2024

Nee hoor, je kunt zeker ook kiezen voor flespompoen!

12:02 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.