Morgen is het Valentijnsdag. Valentijnsdag is de dag van de liefde, maar ook een beetje de dag van de kleur roze. Wij hebben daarom voor jou een lekker roze bieten hummus recept. Zo kun je samen met jouw geliefde genieten van een heerlijke roze borrelplank. Lees hieronder hoe je deze roze bieten hummus maakt!
Ingrediënten
Voor
personen
Ingrediënten
Hoe maak je deze roze bieten hummus?
Stap 1
Snij de rode bieten in blokjes en pel de knoflookteentjes.
Stap 2
Doe de bieten met de kikkererwten, knoflook, sesamzaadjes of tahin, komijn, azijn en het citroensap in een keukenmachine of blender en mix tot het een egale massa is. Proef en pas aan naar smaak. Voeg olijfolie toe voor extra smeuïgheid en/of azijn, citroensap, zout of peper voor wat extra smaak.
Bron: Chantal Soeters, inspirerende foodie en yogi.
Notities
Heb jij deze roze bieten hummus gemaakt voor Valentijnsdag? Vond je hem ook zo lekker? Laat het ons weten met een foto via Instagram en tag ons met @dehippevegetarier of #dehippevegetarier. Of laat het ons weten in een reactie op het blog of Facebook. Wij zijn benieuwd!
Lees ook
- 15 September 2025
Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist
De zon laat zich misschien minder vaak zien en de avonden worden alweer korter, maar dat betekent niet dat de zomer voorbij hoeft te zijn
- Karlijn Swaen
- 05 September 2025
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan
- Karlijn Swaen
- 08 September 2025
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel
- Karlijn Swaen
4 Reacties
Hoeveel gram blik kikkererwten?
12:24 27 maart 2024Hi, dat is zo'n 400 gram! Groetjes, Saar
15:28 27 maart 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
zou het graag printen. Lijkt me erg lekker.
09:29 17 februari 2024Hi Rita, daar werken we aan! Je zult snel weer kunnen printen. Groetjes, Saar
11:16 20 februari 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
Super dank👌😍
17:17 16 februari 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
wat hebben jullie een inspirerende site. Ik heb zelf een kruiden kwekerij waar ik alles ONBESPOTEN kweek. Ik werk zelf ai heel veel met kruiden, en jullie recepten geven mij weer nieuwe inspiratie. Dank jullie wel.
12:23 19 januari 2024Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.