Smokey bataat met barbecuesaus
Tessa Emmen

Smokey bataat met barbecuesaus

woensdag 07 juni 2023
Het zonnetje begint te stralen en dat betekent maar één ding: het barbecue seizoen is in volle gang! Maar laten we dit keer de vleeswaren aan de kant schuiven en ons richten op een overheerlijke vegetarische barbecue. Maak je geen zorgen, vega barbecueën is een fluitje van een cent! Je kunt de meest verrukkelijke groenten roosteren op de grill, en met een smakelijke saus erbij is het gerecht compleet. Daarom delen wij graag het recept voor smokey bataat met barbecuesaus uit het kookboek 'Lots of vega'.

Deze heerlijke barbecuesaus smaakt trouwens ook geweldig bij andere geroosterde groenten. En het beste nieuws is dat dit recept voldoende is voor een flinke pot, en de saus maar liefst 3 weken houdbaar is. Ideaal dus voor het hele barbecue seizoen! Waar wacht je nog op? Verwen jezelf, je vrienden en je familie met deze smaakexplosie. Let the barbecue party begin!

Ingrediënten
voor 4 personen
4 zoete aardappels, in parten
4 boerenkoolbladeren
½ citroen, het sap
200 g kidneybonen

voor de barbecuesaus
3 teentjes knoflook, gesnipperd
½ rode ui, gesnipperd
250 ml passata
25 ml appelazijn
2 el sojasaus
2 el gerookte paprikapoeder
1 el kokosbloesemsuiker
1 el ras el hanout
1 tl chilipoeder

om te serveren
Griekse (vegan) yoghurt of vegan crème fraîche
jalapeño pepers

Bereidingswijze 
1. Verwarm de oven voor op 200 ˚C.
2. Verhit olijfolie in een koekenpan op middelhoge temperatuur en fruit ui en knoflook totdat deze glazig begint te worden. Voeg de rest van de ingrediënten toe en meng door elkaar. Breng op lage temperatuur aan de kook en laat 20 minuten pruttelen.
3. Smeer de zoete aardappelen in met olijfolie en rooster ze 20 minuten in de oven. Smeer de geroosterde parten in met de barbecuesaus en rooster nog 15 minuten in de oven. Smeer de boerenkoolbladeren in met een beetje olie en zout. Leg deze de laatste 5 minuten
samen met de kidneybonen bij de zoete aardappel in de oven.
3. Serveer de smokey bataat samen met de geroosterde boerenkool en kidneybonen, en geef er wat Griekse yoghurt, zuurkool en jalapeñopeper bij.

Tip 1: Vervang de zoete aardappel door aardpeer of aardappel.
Tip 2: Serveer er een frisse salade van tomaten en rode ui bij of chimichurri.

Heb jij dit gerecht gemaakt? Of heb je een ander recept geprobeerd uit het kookboek ‘Lots of vega‘? Laat het ons weten via een reactie, op Facebook of op Instagram. Wij zijn benieuwd!

Lots of vega
Bol.com | Libris
Lotte Vermeer
28,00
ISBN: 9789090359250

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

1 Reacties

Even een vraagje: Waar haal je in deze tijd van het jaar boerenkoolbladeren vandaan?

11:33 19 januari 2024

Hi Tanja, Wellicht zijn ze te verkrijgen bij een winkel zoals de Ekoplaza? Anders zullen we moeten wachten tot het in het seizoen is! Liefs, Karlijn

11:33 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.