TRENDING: Healthy Vegan Freakshake
Miriam Groot

TRENDING: Healthy Vegan Freakshake

zondag 05 november 2017
Het internet staat er vol mee: freakshakes. Je vindt de vrolijke milkshakes in alle soorten en maten en met de gekste toppings die je maar kunt bedenken. Donuts, koekjes, chocolade, marshmallows, snoepjes en een flinke dot slagroom: het is allemaal al gedaan. Hartstikke leuk, maar super ongezond natuurlijk. Miriam bedacht het recept voor deze gezonde freakshake met slagroom van kokosmelk. Helemaal vegan dus!

Wat heb je nodig?

Voor de shake:

  • 1 bevroren banaan

  • 300 milliliter sojamelk

  • een flinke hand verse spinazie


Voor de kokosslagroom:

  • 1 blikje volvette kokosmelk

  • 1 eetlepel kokosbloesemsuiker

  • 1 theelepel vanillepoeder of vanille extract


Voor de mogelijke toppings:

  • 50 gram extra pure chocolade

  • 1 groene appel

  • kiwi

  • verse munt

  • pistache noten

  • raw cacao nibs


Hoe maak je deze freakshake?
Zet een blikje volvette kokosmelk voor een nachtje achterin de koelkast. Zo verhardt de kokosmelk en scheidt het zich van het kokoswater. Het is belangrijk dat je volvette kokosmelk gebruikt, want een lichtere zal niet verharden. Schudt het blikje niet wanneer je het uit de koelkast haalt. Maak het blikje open, schep de harde kokosmelk eruit en mix dit met de vanille en de kokosbloesemsuiker voor zo’n 3-5 minuten. Het kokoswater dat achterblijft in het blikje, kun je gebruiken voor een smoothie of voor een van de shakes!
Om de de chocoladedruppels aan de binnenkant te krijgen, smelt je 50 gram extra pure chocolade in een bakje boven kokend water. Vervolgens giet je kleine beetjes met een theelepel in je glas, zodat het naar beneden druipt. Plaats dit voor een paar minuten in de koelkast om te harden.
Voor de shakes mix je de ingrediënten samen in een blender. Je kunt meer of minder sojamelk toevoegen om de gewenste dikte te krijgen. Giet dit in je glas, vul aan met de kokosslagroom en plaats er een schijfje appel op. Zorg er wel voor dat je een gat in de appel hebt gemaakt, zodat er later rietjes doorheen kunnen. Smeer nog wat kokosslagroom op de appelschijf en strooi hier je favoriete toppings overheen.



Ga je liever voor een andere kleur freakshake? Geel maak je bijvoorbeeld met een half theelepeltje kurkuma en mango, paars krijg je van bevroren blauwe bessen en bruin maak je met een eetlepel cacaopoeder!

Wil je meer van Miriam zien? Check haar Instagram: @plantbasedbrekkie.

Heb jij dit recept gemaakt? Verras ons dan met een foto van jouw creatie via Facebook, Instagram of Twitter! Ook vragen of opmerkingen zijn altijd welkom. We zijn ontzettend benieuwd!

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.