Zwarte pasta met witte truffelsaus en spinazie
Lauren Kreijger

Zwarte pasta met witte truffelsaus en spinazie

zaterdag 31 oktober 2020
Nu we veel binnen moeten blijven, kunnen we onze tijd maar het beste waardevol besteden. Daarom delen wij de deze week op De Hippe Vegetariër elke dag een quarantaine comfort food recept! En wat past er beter bij het druilerige herfstweer dan comfort food, om onder een dekentje of bij kaarslicht te eten. Dus ga lekker de keuken in, ontdek nieuwe recepten en #staypositive! Vandaag op het menu: zwarte pasta met witte truffelsaus en spinazie!

Deze bijzondere pasta is eens wat anders dan een standaard pasta bolognese! Schenk alvast een drankje voor jezelf in en verwen jezelf met deze heerlijke pasta. #staypositive

Ingrediënten
Voor 4 personen
250 g Linguine al Nero di seppia
400 g spinazie
1 flinke el White Truffle Sauce
een scheut Marc-de-champagne azijn

Ter garnering
extra vierge olijfolie met witte truffel
75 g Parmezaanse kaas, geraspt

Bereidingswijze

  1. Kook als eerste de Linguine al Nero di seppia in 6-8 minuten gaar en giet het af.

  2. Roerbak daarna de spinazie en blus die op het einde af met een scheut Marc-de-champagne-azijn.

  3. Meng vervolgens een flinke eetlepel White Truffle Sauce door de pasta.

  4. Leg de spinazie in een diep bord, dresseer daar de pasta overheen en garneer me geraspte Parmezaanse kaas.

  5. Maak het gerecht af met nog wat extra vierge olijfolie met witte truffel. Eet smakelijk!


Geniet van dit quarantaine comfort food en stay positive! #staypositive

Heb jij dit #staypositive recept gemaakt? Of een ander recept uit de reeks? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!

PS. Wil jij blijvend minder vlees eten en vaker vegetarisch, maar lukt het je niet om je eetpatroon te veranderen? Of heb je een vriend(in) die hulp kan gebruiken? Koop dan nu onze online cursus vleesminderen in 15 dagen! Je krijgt 5 euro korting met code DEHIPPEVEGETARIER. Na de cursus geniet je gegarandeerd van een nieuw eetpatroon!

 

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

3 Reacties

Hai, ziet er lekker uit, maar ik voeg me even af jullie dat precies zien? Zwarte pasta is pasta die zwart wordt gemaakt van de inkt van inktvissen; is dat nog steeds vegetarisch?

11:40 19 januari 2024

Hi Jeroen, Het is inderdaad een lastige kwestie. Omdat je de inkt gebruikt, en niet het diertje zelf, zien wij dit als een vegetarisch gerecht. Voor veganisten zouden wij het niet aanraden om dit te eten, al maakt iedereen die keuze natuurlijk zelf. Goed dat je erover begint, ben jij het met deze uitleg eens, of zie je het anders? Liefs, Jitske

11:40 19 januari 2024

De zwarte pasta is niet vegetarisch maar van inktvis gemaakt, of heb ik het mis?

11:40 19 januari 2024

Sorry, vraag was al gesteld.

11:40 19 januari 2024

Hi Marjolein, de pasta is gemaakt van de inkt van de inktvis. De pasta is daarom gewoon helemaal vegetarisch :)

11:40 19 januari 2024

Beste Lauren, Leuk recept! Wat hierbij misschien nog wel handig is om te vermelden, is dat de "Linguine al Nero di seppia" pasta haar zwarte kleur krijgt door het gebruik van inktvis inkt. Deze wordt jammer genoeg alleen niet diervriendelijk verkregen en wordt bij ons thuis dus ook niet als vegetarisch ingrediënt beschouwd. Wij zullen het recept dus uit proberen met een andere pasta.

11:40 19 januari 2024

Hi Solvei, bedankt dat je dit eventjes vermeld. Wist je dat er ook zwarte pasta's zijn die worden gemaakt van zwarte (soja)bonen? Lijkt mij een goed alternatief :-D Ik wens je heel veel kookplezier!

11:40 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.