Kookboek review: Vegan East
Lauren Kreijger

Kookboek review: Vegan East

woensdag 30 september 2020
Vegan East is het boek van schrijfster en freelance journalist Milou van der Will. Bekend van thrillers als Stil in de stad, In mijn bloed en Rood licht. Dat klopt, Vegan East is Milou's eerste kookboek! Eén waarmee ze wil laten zien hoe makkelijk, lekker en smaakvol de plantaardige keuken kan zijn. Wij zijn benieuwd! Lees je mee?

Vegan East
Liefde voor koken is er bij Milou met de paplepel ingegoten. Al vanaf jongs af aan stond deze dame in de keuken bij haar Indische opa. Hier observeerde zij hoe hij alle potjes en pannetjes vol met lekkernijen als een masterchef beheerde. Als er één ding is wat zij van haar opa heeft geleerd, dan is het om te koken op gevoel. Én met liefde natuurlijk. In Vegan East laat Milou dit graag zien in een aantal prachtige gerechten. Het zijn echte klassiekers in een nieuw en groen jasje.

Lay-out
Een goed begin is het halve werk en dat weet Milou ook. Dat is waarom dit boek begint met een aantal suggesties voor een fijne basis-voorraadkast. Denk hierbij aan klassiekers als ketjap manis en kokosmelk, maar ook aan wat onbekendere ingrediënten als daun salam (Indonesische laurierblad) en gochugaru (gemalen Koreaanse milde pepers). Het boek bestaat hierna uit zes categorieën: basis, pittig, street, comfort, licht en zoet. Alles is zeer overzichtelijk vormgegeven met een hele pagina voor het recept en één voor de foto ervan. De gerechten ogen op de foto's rustig, maar bevatten een kleurrijk element om zo de aandacht van de lezer te trekken. En dat werkt erg goed! Qua lay-out is dit boek ook erg fijn opgebouwd.

Recepten
De recepten zijn over het algemeen niet heel erg ingewikkeld, maar een tripje naar de toko is vaak wel vereist. Natuurlijk kun je er ook voor kiezen om zelf lekker te experimenteren en de ingrediënten van de toko te vervangen door smaakmakers naar eigen keuze. Dat is iets wat ik vaak doe. De gerechten variëren in bereidingstijd van vijftien minuten tot ongeveer een uur. Welk gerecht je ook kiest, je tafelgasten zullen onwijs blij met je zijn!

Al met al...
Wil je graag de Indonesische keuken op een plantaardige manier ontdekken, dan zal Vegan East je daar zeker bij helpen. Dit boek bevat voldoende recepten om de komende periode eens lekker mee aan de slag te gaan. En ja, daarvoor is een tripje naar de toko wel gewenst. Maar ach, dat is het meer dan waard ;-)

Ben jij benieuwd geworden naar het kookboek Vegan East? Of heb je het al in je bezit? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!

PS. Wil jij blijvend minder vlees eten en vaker vegetarisch, maar lukt het je niet om je eetpatroon te veranderen? Of heb je een vriend(in) die hulp kan gebruiken? Koop dan nu onze online cursus vleesminderen in 15 dagen! Je krijgt 5 euro korting met code DEHIPPEVEGETARIER. Na de cursus geniet je gegarandeerd van een nieuw eetpatroon!

Vegan East
Milou van der Will
Uitgever: Good Cook B.V.

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.