Kookboeken
De komende tijd behandelen we op De Hippe Vegetariër verschillende wereldkeukens. Hiervoor gebruiken we de beste kookboeken, gericht op een specifieke keuken. Op basis hiervan schetsen we wat die wereldkeuken precies inhoudt en delen we de lekkerste recepten! Nu is de Libanese keuken aan bod! Hiervoor gebruiken we het prachtige boek Souq: tafels vol mezze van Merijn Tol en Nadia Zerouali.
Dit recept van halloumi uit de oven moesten wij met jullie delen. Halloumi is zó lekker. Helemaal in combinatie met het zoete van de dadels, de zoute kaas en de kruidige smaak van de za'atar kan deze niet ontbreken op je mezze tafel. Aanrader!
Ingrediënten
225 g halloumi
2 flatbreads
frisgroene olijfolie
20 ontpitte dadels
4 el (Libanese) za’atar
Bereidingswijze
Verhit de oven tot 200 °C. Snijd de halloumi in plakjes. Scheur het brood in stukjes en verdeel ze samen met de kaas over een bakplaat. Meng er een flinke scheut olie door. Verdeel de dadels erover en bestrooi rijkelijk met de za’atar. Laat het brood en de kaas in het midden van de hete oven in circa 15 minuten goudbruin worden en de dadels ‘karamelliseren’.
Serveer warm, maar pas op: de dadels blijven lang echt nog loeiheet.
Wat is jouw favoriete mezze? Verras ons met jouw creatie op Facebook, Instagram of Twitter. We zijn benieuwd!
Souq
Nadia Zerouali & Merijn Tol
€29,95
Fontaine Uitgevers
9789059567221
Lees ook

Ontspanning
- 28 August 2025
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
Het einde van de zomervakantie is in zicht
- Karlijn Swaen

Recepten
- 05 September 2025
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan
- Karlijn Swaen

In mijn keuken
- 08 September 2025
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel
- Karlijn Swaen
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.