Cannelloni met aubergine
Karlijn Swaen

Cannelloni met aubergine

dinsdag 14 oktober 2025
Naar recept
Hoofdgerecht
Italiaans

Zelf cannelloni maken is heel erg makkelijk. Cannelloni is een buisvormige pasta, dat vaak wordt gevuld met een heerlijke vulling. Dat is in dit recept uit het kookboek Pasta Semplice - van Janneke Philippi - niet anders. Maar de cannelloni rol je in dit recept zelf, uit verse lasagnebladen! Lees snel verder.

Ingrediënten

30 minuten voorbereiden
20 minuten koken

Voor

4

personen

Ingrediënten

Bereidingswijze

Stap 1

Snijd de aubergines in blokjes van 1 cm. Verhit in een koekenpan 2 eetlepels olijfolie. Bak de helft van de aubergine in 8 minuten goudbruin en gaar. Schep ze op een bord. Bak in nog 2 eetlepels olijfolie ook de rest van de aubergine goudbruin en gaar.

Stap 2

Pureer met de staafmixer in een maatbeker de gepelde tomaten met de knoflook fijn. Voeg 2 eetlepels olijfolie toe en verwarm de tomatensaus 10 minuten. Breng op smaak met zout en peper.

Stap 3

Verwarm de oven voor tot 200 ºC. Schenk de helft van de tomatensaus in de ovenschaal.

Stap 4

Hak de takjes basilicum fijn en schep door de ricotta. Schep er ook de aubergine door. Breng op smaak met zout en peper.

Stap 5

Verdeel het aubergine-ricottamengsel over de lasagnebladen en rol ze op. Leg de cannelloni in de tomatensaus. Schenk de rest van de saus erover.

Stap 6

Scheur de mozzarella in stukjes en verdeel over de cannelloni. Rasp de kaas erboven en bestrooi met zout en peper naar smaak.

Stap 7

Bak de cannelloni in de oven in 20 minuten goudbruin en gaar. Serveer met extra geraspte Parmezaanse kaas.

Pasta Semplice

€ 32,99

bol.com

pasta semplice

ISBN 9789048876167 | 192 pagina's | Overamstel uitgevers | Fotocredits Serge Philippi 

Heb jij dit recept geprobeerd?

Laat ons weten wat je ervan vond, in een reactie, op Facebook of op Instagram. We zijn benieuwd!

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.