Is groente en fruit uit de diepvries even gezond als vers?
Anouska Blankman

Is groente en fruit uit de diepvries even gezond als vers?

maandag 11 maart 2024

Geld besparen door voor groente en fruit uit de diepvries te kiezen is iets wat we regelmatig doen. Een handige manier om toch goedkoper uit te zijn tijdens het doen van de wekelijkse boodschap, óók in tijden als nu waarbij de prijzen hoog zijn. Toch hangt er nog altijd een bepaald imago over groente en fruit uit de diepvries. En dan met name dat mensen vaak denken dat het minder gezond is. Maar is dat eigenlijk wel juist?

Van oogst naar diepvries


Groenten en fruit worden geoogst als deze rijp en volgroeid zijn. Hoe langer groente en fruit na het oogsten bewaard wordt, hoe meer vitaminen en mineralen er verloren gaan. Dat komt door de blootstelling aan licht en zuurstof. Diepvriesgroenten- en fruit wordt meteen na de oogst ingevroren. Hierdoor gaat er een stuk kleiner deel van de voedingswaarde verloren. Overigens wordt vers groente en fruit na oogst ook nog vervoerd, en kan het zomaar zo zijn dat een stuk fruit al een aantal dagen in het schap ligt voordat jij deze mee naar huis neemt. Hierdoor bevat diepvriesgroenten- en fruit soms dus zelf méér vitamines en mineralen dan vers groente en fruit.

Altijd gezond?


Diepvriesgroente en -fruit kan dus zelfs gezonder zijn dan de verse variant, maar is dit altijd het geval? Het antwoord hierop is: nee. Aan de diepvrieszakken kunnen zout, vet, room en smaakmakers toegevoegd zijn. Dit zie je vooral terug bij diepvriesgroenten. Denk hierbij bijvoorbeeld aan spinazie à la crème of een groentemix met kruidenboter. Deze toevoegingen zorgen ervoor dat de groente hoger is in calorieën, koolhydraten, vet en zout. Aan diepvriesfruit is zelden iets toegevoegd, maar dit kan wel zoals yoghurtballetjes in een diepvriesfruit smoothiemix. Let dus goed op of je een product uit de vriezer pakt zonder toevoegingen.

Tijd besparen


Een ander voordeel van diepvriesgroenten en -fruit is dat het je veel tijd kan besparen. Verse groente en fruit blijven namelijk maar een paar dagen goed. Je kunt dus minder groente en fruit van tevoren kopen. Groente en fruit uit de diepvries kun je daarentegen langer bewaren. Zo heb je altijd wat op voorraad! 

Notities

Wat is jouw beste tip om meer stappen te zetten? Laat het ons weten in een reactie op de website, Facebook of Instagram. Wij zijn benieuwd!

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.