Sir Hummus: authentiek in A’dam
Isabel Boerdam

Sir Hummus: authentiek in A’dam

vrijdag 23 oktober 2015
Krijg je trek bij het denken aan romige hummus met een pittige olijfolie, de lekkerste kruiden en toppings en een kakelvers pita brood? Dan kan je alle dagen van de week behalve maandag terecht bij Sir Hummus in Amsterdam. Hier proef je hummus naar autenthiek Israelisch recept. Dat wordt een hummus-verslaving!

Hummus avontuur
Sir Hummus is het idee van Guy en Dori, die al op jonge leeftijd hummus leerden eten in Abu-Gosh, een dorpje vlakbij Jerusalem. De hummus die ze hier proefden vonden ze nooit meer terug: vers bereid, warm geserveerd en zonder vreemde toevoegingen zoals in de supermarkt. Toen Guy in 2006 naar Nederland verhuisde ging hij studeren én ontwikkelde hij zichzelf tot een hummus-expert. Dit leidde tot een hotspot op een populaire markt in London waar de hummus tot echte fans leidde, en uiteindelijk in 2014 tot hun eigen echte hummus-spot in Amsterdam. Een droom die uitkomt!

Hummus verslaving
En dat is niet alleen een droom voor Guy en Dori, want heel Amsterdam kan nu genieten van hun authentieke hummus-recept gebaseerd op hun Israelische jeugd. Deze hummus is te vinden op een perfecte spot in Amsterdam, op het fijne Van der Helstplein op het randje van de Amsterdamse Pijp en Oud Zuid. Het concept is geweldig simpel: je kiest een kleine hummus bowl met één pita of een grote hummus bowl met twee pita’s. Vervolgens kies je je topping: een magisch eitje, umami champignons of je houd je hummus ‘original’. Qua pita kan je kiezen uit wit of volkoren, en alles wordt geserveerd met een kleine salade, augurkjes en scherpe uitjes voor de liefhebber. Ik zou zeggen: glas volle rode wijn erbij, en smullen maar!

Sir Hummus, Van der Helstplein 2 Amsterdam, 020 664 7055

      


      


     

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
  • 22 January 2026

5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)

Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.