Hotspot: restaurant van de Leur
Daniëlle van Kampen

Hotspot: restaurant van de Leur

vrijdag 17 juli 2020
Sinds de horeca weer open is, heeft Restaurant Van de Leur, met een locatie in Rotterdam en Den Haag, een geheel nieuw concept! Wij mochten het vegetarische 5-gangen tasting menu komen proeven, en oh wat was dat lekker! Naast dat Van de Leur staat voor duurzame en verse producten, voor iedereen wat wils: vis, vlees en vegetarisch gerechten. Fun fact: de meeste gerechten zijn bereid op de Big Green Egg, waardoor je door de bereidingswijze een unieke smaaksensatie ervaart.

Interieur
Nu er rekening moet worden gehouden met COVID-19 is er in het restaurant een sfeervolle opstelling met genoeg ruimte tussen alle stoelen en tafels. We begonnen op het terras met cocktails, die we zelf samen mochten stellen. We vervolgden onze avond voor het diner binnen in het restaurant. De sfeer was goed neergezet door het stoere interieur met een beschilderde muur en grote bar met mooie lichten, dit gaf echt een New Yorkse vibe! Wij mochten plaats nemen tegenover de (open) keuken waardoor je de koks lekker bezig zag gaan met het bereiden van onze heerlijke gerechtjes.



Bediening & Publiek
Direct bij binnenkomst werden wij onwijs vriendelijk ontvangen en mochten we een mooi plekje op het terras uitzoeken. Helaas was het net die avond slecht weer en niet zo druk buiten op het terras. Natuurlijk mocht dat de pret niet drukken want we werden al gauw verwend met een cocktail die speciaal voor ons werd samengesteld door de mixologist. De gastvrouw gaf ons een mooie toelichting over hoe Van de Leur zijn concept tijdens de corona tijd heeft omgetoverd en super enthousiast is over het nieuwe vega/vegan menu. Onwijs knap hoe je aan zo’n onzekere tijd een positieve wending kan geven, complimenten!


Laat je verrassen
Wij mochten na de spicy cocktails aan tafel en konden een start maken met het 5-gangen Chef’s tasting vega menu. We werden meteen verrast met de plantaardige versie van zalm sashimi, ongelofelijk hoe de structuur en smaak bijna niet van echte zalm te onderscheiden is. Het menu vervolgde zich met gerechtjes met groenten die bereid waren op de Green Egg, de unieke smaak van deze bereidingswijze gaven de groenten een extra dimensie. Uiteraard werd bij elk verrassend gerecht een bijpassende wijn geserveerd en werden wij meegenomen in de smaakcombinaties van wijn en spijs. Als kers op de taart werd het tasting menu afgesloten met een overheerlijk dessert: de raw vegan brownie met chocolade ijs, pinda’s en gedroogde banaan. Omdat elk gerechtje niet te groot en niet te klein was, paste deze zoete afsluiter er nog precies bij en werd het diner mooi afgerond.



Al met al…
… zijn wij héél enthousiast over het vegetarische tasting menu van de Chef! Nu het menu is verbreed, is er voor iedere dieetwens een uitgebreid aanbod om lekker van te smullen. Daarnaast staat Restaurant Van de Leur voor duurzame en verse producten en heeft het daardoor naast de creatieve gerechten ook een positief aspect voor het milieu. Nu de restaurants weer klaar zijn voor horecabezoekers is Van de Leur een grote aanrader om heerlijk te dineren en je te laten verrassen door het Chef’s tasting menu. Of geniet van een heerlijke cocktail op het terras!

Restaurant van de Leur | Prinsestraat 5a-7 Den Haag | Den Haag
Restaurant van de Leur | Eendrachtsweg 27BSO | Rotterdam

Ben jij al een keer bij Van de Leur geweest? Of wil je er nog graag naartoe? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!

 

Lees ook

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
  • 08 September 2025

Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?

Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.