Recepten
Wij proberen je iedere dag weer te inspireren met eenvoudige vegetarische recepten waar je geen uren voor in de keuken hoeft te staan. Vooral in het voorjaar staan er veel snelle gerechten op het menu zodat we zo veel mogelijk tijd kunnen doorbrengen in de lentezon. Vandaag maken we een zomerse curry met halfvolkoren rijst. Dit gerecht met kleurrijke groenten is binnen 20 minuten klaar!
Ingrediënten
1 Shanghai paksoi
400 g kikkererwten
300 g Lassie Halfvolkoren toverrijst
250 g cherrytomaten
200 g peultjes
150 g mais
100 g groene curry kruidenpasta
10 g verse koriander
400 ml kokosmelk
zonnebloemolie
Ingrediënten
1 Shanghai paksoi
400 g kikkererwten
300 g Lassie Halfvolkoren toverrijst
250 g cherrytomaten
200 g peultjes
150 g mais
100 g groene curry kruidenpasta
10 g verse koriander
400 ml kokosmelk
zonnebloemolie
Bereidingswijze
- Halveer de cherrytomaten, snijd de koriander en paksoi grof en laat de mais en kikkererwten uitlekken.
- Doe de rijst in een pan met ruim kokend water en laat de rijst 8 minuten doorkoken. Haal de pan van de warmtebron en giet de rijst af. Laat de rijst nog 15 minuten staan met de deksel op de pan. Schep de rijst voor het serveren even om.
- Verhit zonnebloemolie in een wokpan en voeg, wanneer de pan goed heet is, hier de groene curry kruidenpasta aan toe. Doe na 2-3 minuten de peultjes, mais en kikkererwten in de pan en roerbak het geheel 2 minuten. Blus af met kokosmelk en laat 5 minuten sudderen. Doe tot slot ook de cherrytomaten en paksoi in de pan, laat nog 2-3 minuten meegaren en zet vervolgens het vuur uit.
- Serveer de groene curry met Lassie halfvolkorenrijst en garneer met verse koriander.
Heb jij dit recept gemaakt? Of heb jij een ander favoriet recept met granen? Verras ons met een foto van jouw creatie via Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!
Notities
Wil je weten welke groenten er in de andere maanden in het seizoen zijn? Neem dan een kijkje in dit artikel!
Lees ook

Recepten
- 15 September 2025
Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist
De zon laat zich misschien minder vaak zien en de avonden worden alweer korter, maar dat betekent niet dat de zomer voorbij hoeft te zijn
- Karlijn Swaen

Recepten
- 05 September 2025
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan
- Karlijn Swaen

In mijn keuken
- 08 September 2025
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel
- Karlijn Swaen
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.