Vleesvervanger getest: tofu roerbakgehakt AH
Isabel Boerdam

Vleesvervanger getest: tofu roerbakgehakt AH

woensdag 30 oktober 2013
Het vleesvervangerschap in de supermarkt blijft maar groeien, en daar zijn wij natuurlijk ontzettend blij mee! Wij testen regelmatig vleesvervangers, net zo lang tot we ze allemaal gehad hebben en we van alle varianten de smaak, eigenschappen en voedingswaarden kennen. Zo hoef jij nooit meer twijfelend voor het schap van oneindige mogelijkheden te staan! Vandaag testen we: Tofu roerbakgehakt AH!

Tofu gehakt
Deze week testte ik het tofu roerbakgehakt van Albert Heijn Eerlijk & Puur. Extra interessant aangezien ik enkele weken geleden het fijngehakt van Tivall testte. Zo was ik natuurlijk erg benieuwd naar het verschil. Bovendien is het een bijzonder verschil dat dit product uitsluitend uit sojabonen bestaat in tegenstelling tot het soja- en tarwe-eiwit van het Tivall gehakt. De bereidingswijze is overigens hetzelfde: gehakt in de koekenpan, eventueel beetje peper en zout en af en toe een beetje schudden terwijl de korreltjes binnen vijf minuten warm en ietsjes bruiner worden.

Smaak, structuur en toepassing
In tegenstelling tot het Tivall fijngehakt is het tofu roerbakgehakt een minder goede replica van echt gehakt (volgens mijn lief). De korrel is wat groter, wat lekker is, maar heeft een beetje een elastieken structuur die soms piept tussen je tanden. Tegelijkertijd is het tofu gehakt een stuk minder droog dan de Tivall korrel, maar heeft een sponzige associatie. Beslist niet vervelend van structuur of smaak maar wel degelijk anders. Qua toepassing kom ik tot dezelfde conclusie als bij de Tivall korrel: geschikt om te mengen door een pastasaus, chili con carne of te gebruiken als Mexicaanse wrapvulling. Los eten raad ik af, daarvoor is te korrel te saai en te weinig smaakvol. Al met al gaat mijn voorkeur uit naar het Tivall fijngehakt, maar voor mensen die wellicht liever tofu eten is dit een heel goed alternatief.

Voedingswaarde
De voedingswaarde van het tofu roerbakgehakt verschilt van die van het Tivall fijngehakt. Het tofu gehakt is niet aangevuld met vitamine B12, ijzer en eiwitten en bevat 185 calorieën en 11 gram vet per 100 gram (een pakje is 180 gram en bevat twee handjes korreltjes). Dit zijn 40 calorieën en 8 gram vet meer dan het Tivall fijngehakt. Voor mij nog een reden om de voorkeur te geven aan deze laatste, maar nogmaals: tofu roerbakgehakt van de Albert Heijn blijft een goed alternatief.

Voor de veganist: goed nieuws! Tofu roerbakgehakt van AH is volledig vegan proof.

Notities

Vind meer inspiratie op onze 'How to Tofu'-pagina!

In dit artikel vertellen we je alles over tofu! Meer leren over de verschillende soorten tofu? Dat lees je in dit artikel!

Weet je dat allemaal al? Dan delen we in dit artikel nog tips over hoe je goed met tofu kunt koken, en hier onze favoriete recepten. Veel kookplezier!

Lees ook

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend
  • 28 August 2025

Zo haal je het meeste uit het laatste zomervakantieweekend

Het einde van de zomervakantie is in zicht

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem
  • 04 September 2025

Italiaans getoast: melanzane op zuurdesem

Heb je zin in een zonnige lunch die je direct meeneemt naar Italië

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.