...

Asperge-aardappel salade met sperziebonen en radijsjes

door | 16 jan 2019 | aardappel, asperges, bonen, Lunch, radijs, Recepten, sperziebonen

Print Friendly, PDF & Email

Ken je de maaltijdbox Ekomenu al? Dit is een maaltijdbox gespecialiseerd in persoonlijke eetwensen en allergieën. Zij weten als geen ander hoe je een voedzame, verantwoorde vegetarische maaltijd op tafel tovert. Daarom delen wij vanaf nu wekelijks een recept uit het vegetarische menu van Ekomenu. Vandaag asperge-aardappel salade met sperziebonen en radijsjes.

Ingrediënten
Voor 2 personen
500 g biologische aardappels
200 g biologische sperziebonen
200 g biologische sojabonen
Een paar biologische groene asperges
1 biologische rode eikenbladsla
1 bos biologische radijsjes
2 el mayonaise
1 el olijfolie extra vierge
zout en peper naar smaak

Bereidingswijze

  1. Breng water aan de kook voor de aardappels en sperziebonen.
  2. Was de aardappels en snijd in partjes of blokjes. Was de sperziebonen onder de kraan, verwijder de puntjes en snijd de sperziebonen doormidden. Kook de aardappels in 15 minuten gaar en kook de sperziebonen de laatste 5 minuten met de aardappels mee. Giet daarna het water af en laat afkoelen.
  3. Spoel de sojabonen goed af onder de kraan, gebruik bijvoorbeeld een zeef. Verwijder 2 cm van de onderkant van de groene asperges (schillen hoeft niet) en snijd de asperge in stukken.
  4. Breng water aan de kook voor de asperges. Kook in 5 minuten gaar. Voeg de laatste 2 minuten de sojabonen toe en giet vervolgens af.
  5. Was de eikenbladsla en snijd klein. Was de radijsjes en snijd in plakjes.
  6. Doe alles in een grote kom en hussel door elkaar. Roer de mayonaise erdoor en breng op smaak met olijfolie extra vierge, zout en peper. Zet de salade eventueel nog even opzij zodat de smaken kunnen intrekken.
Tip: Maak een slankere dressing door de mayonaise te halveren en (soja)yoghurt te gebruiken. Je kunt de asperges ook grillen!

 

Meer weten over het vegetarische Ekomenu?

In Mijn Persoonlijke Menu van Ekomenu kies je jouw leefstijl (bijvoorbeeld vegetarisch of vegan), geef je aan hoeveel maaltijden je wilt bestellen, voor hoeveel personen en kies je zelf je recepten (Ekomenu heeft wekelijks zo’n 10 vegetarische recepten). Vervolgens koopt Ekomenu alles 100% biologisch in en brengen alles bij jou thuis. Bezorging is gratis. Binnen 20-30 minuten staat jouw maaltijd op tafel!

En hier is nog meer goed nieuws: gebruik de code 50HVEGA en ontvang direct 50% korting op jouw eerste maaltijdbox. Klik hier om jouw eerste box te bestellen! Waarom zou je nog wachten? Je bent dan verzekerd van zorgeloos, gezond en 100% biologisch eten, direct bij jou thuis bezorgd. Zeker de moeite van het proberen waard!

Heb jij dit recept van Ekomenu gemaakt? Ben jij fan van de box of wil je het gaan proberen? Laat het ons weten in een reactie onder dit artikel of via Facebook of Instagram. We zijn heel benieuwd!

Summary
recipe image
Recipe Name
Asperge-aardappel salade met sperziebonen en radijsjes
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Lieske van der Waals
Volg Lieske

Lieske van der Waals

Hoofdredacteur at De Hippe Vegetariër
Lieske is een echte foodie, instagram-ster en hoofdredacteur van De Hippe Vegetariër. Lieske is dol op reizen, koken, eten, schrijven en genieten van het leven. Ook kan ze uren door kookboeken bladeren om nieuwe inspiratie op te doen. Op de redactie zien we haar altijd bezig met eten, horen we haar altijd praten over eten en meestal is ze in de keuken te vinden!
Lieske van der Waals
Volg Lieske

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt