...

Geroosterde paprika risotto met paddenstoelen en walnootcrunch

door | 23 sep 2018 | Adv, Granen, Groente van de maand, paddenstoelen, paprika, Pasta, Recepten, Snel klaar

Print Friendly, PDF & Email

Risotto is een van mijn all time favorieten. Heerlijk comfortfood dat altijd goed is. Dit recept voor risotto met geroosterde paprika, paddenstoelen en walnootcrunch is een aanrader! De paprika Van Eigen Bodem zorgt voor een licht zoete en frisse touch, de paddenstoelen voor de aardse smaak en de walnoten zijn een krokante toevoeging aan het gerecht!

Ingrediënten
Voor 2 personen
2 sjalotjes, fijngesneden
1 teen knoflook, fijngesneden
100 gram risotto rijst
½ bouillonblokje, opgelost in 0,5 liter water
2 rode paprika’s
100 gram paddenstoelenmix, in reepjes
50 gram walnoten
zout en peper naar smaak
olijfolie om in te bakken

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 220 graden.
  2. Halveer de paprika’s en verwijder de zaadlijsten. Leg ze op een bakplaat belegd met bakpapier en plaats ze voor 30 minuten in de oven of tot ze flinke zwarte randjes krijgen. Dit is niet erg, want de velletjes gaan we verwijderen.
  3. Als de paprika’s klaar zijn, laat je ze eerst een minuut of twee afkoelen. Leg ze vervolgens in een kom en dek deze voor een half uur af met plasticfolie.
  4. Verhit ondertussen wat olijfolie in een grote pan en bak de sjalotjes en knoflook voor een minuut.
  5. Voeg de rijst en de paddenstoelen toe en bak deze een minuut mee.
  6. Giet de helft van de bouillon in de pan. Wanneer deze opgelost is, voeg je de andere helft toe.
  7. Als de paprika’s genoeg afgekoeld zijn, kun je de velletjes er makkelijk af pellen. Snijd het vruchtvlees in reepjes.
  8. Als al het vocht door de rijst is opgenomen en de rijst beetgaar is, schep je de geroosterde paprika erdoorheen. Voeg zout en peper toe naar smaak.
  9. Verdeel over twee borden en kruimel de walnoten eroverheen.

Heb jij dit recept gemaakt? Verras ons dan met jouw creatie op de website, Facebook, Instagram of Twitter. We zijn benieuwd!

Summary
Geroosterde paprika risotto met paddenstoelen en walnootcrunch
Article Name
Geroosterde paprika risotto met paddenstoelen en walnootcrunch
Description
Risotto is een van mijn all time favorieten. Dit recept voor risotto met geroosterde paprika, paddenstoelen en walnootcrunch is een aanrader!
Author
Isabel Boerdam
Volg Isabel

Isabel Boerdam

Isabel (1990) is vegetariër sinds haar negende. In 2013 tijdens haar master Tekst en Communicatie startte ze haar blog Dehippevegetarier.nl dat inmiddels is uitgegroeid tot het grootste vegetarische platform van Nederland en is uitgebreid met het gelijknamige boek. In 2018 lanceerde Isabel de succesvolle eerste editie van de Nationale Week Zonder Vlees in Nederland. Hierdoor werd ze benoemd tot Gamechanger onder de 30 jaar in de Food100 en CommunicatieTalent van het jaar 2018. Dit heeft er mede voor gezorgd dat Isabel de Nederlandse autoriteit is op het gebied van vegetarische voeding en van haar passie haar werk heeft kunnen maken.
Isabel Boerdam
Volg Isabel

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt