Ingrediënten
Voor
personen
Voor het pizzadeeg
Voor de toppings
Zo maak je de groene veggie pizza
Stap 1
We starten met het maken van het deeg. Vorm een ring van bloem en strooi de droge gist over de bloem (droge gist niet in water oplossen, dan verliest het zijn kracht. Verse gist wel in water oplossen). Giet het water binnen de ring en meng het met de vingertoppen door de bloem. Voeg het zout toe en kneed het in circa 5 minuten tot een elastisch deeg. Pak het deeg in plasticfolie en laat het 30 minuten rijzen.
Stap 2
Schil de onderste 4 à 5 cm van de asperges en snij 2 centimeter weg. Snij ze in stukken van circa 3 centimeter en blancheer ze 2 minuten. Snij de courgette in dunne plakjes en de lente-ui in ringetjes. Pel en snij de knoflook in plakjes. Verwarm de oven voor op de heetste stand.
Stap 3
Halveer het deeg, rol en vorm er 2 pizza’s van en leg ze op de bakplaat. Verdeel de saus over het deeg en laat een rand vrij. Bestrooi met oregano en verdeel de asperges, courgette en knoflook erover. Bestrooi met peper en zout en verdeel de mozzarella er in plakjes over. Rasp de Parmezaanse kaas erboven.
Stap 4
Bak de pizza’s in 6 minuten knapperig, besprenkel/bestrooi met olijfolie, lente-ui, kappertjes en verdeel op elke pizza een flinke hand waterkers en/of rucola.
Tip!
Wil jij de allerknapperigste pizza? Bak dan je pizza op een pizzasteen. De steen zorgt voor een gelijkmatige warmteverdeling, waardoor je een ontzettend knapperige pizzabodem krijgt!
Heb jij de groene veggie pizza gemaakt? Wat zijn jouw favoriete pizza toppings?
Laat het ons weten in een reactie op de website, Facebook of Instagram. Wij zijn benieuwd!
Bak jij je pizza graag op een barbecue? Dit zijn de beste barbecues volgens onze redactie! Liever een pizza bakken in een pizza oven? Neem dan een kijkje in dit artikel.
Lees ook
- 14 January 2026
Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is
- Karlijn Swaen
- 25 November 2025
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden
- Redactie
- 22 January 2026
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou
- Karlijn Swaen
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.