...

Herfstige couscous met pompoen

door | 18 nov 2013 | Granen, paddenstoelen, pompoen, Recepten

Print Friendly, PDF & Email

Zo’n mooi warm herfsttafereel op je bord. Zalig op een koude avond als buiten de wind hard waait en jij lekker binnen zit met je bordje couscous. De warme lichtzoete smaak van de pompoen samen met de champignons, de pittige rode ui en de gecarameliseerde amandeltjes geven een heerlijk contrast. Fijn receptje!

Wat heb je nodig?
Voor de couscous:
250 gram couscous
1 kleine pompoen
1 bakje champignons
2 rode uien
2 knoflookteentjes
klein bosje tijm
1 eetlepel balsamicoazijn
3 eetlepels olijfolie
zout en peper

Voor de garnituur:
bakje amandelschaafsel
eetlepel kristalsuiker
klein bakje hüttenkäse

Hoe maak je deze herfstige couscous?
Verwarm de oven voor op 200 graden. Snij de rode ui en de knoflook fijn, snij de champignons in vieren, haal het hart uit de pompoen en snij in blokjes. Doe de pompoen samen met de champignons, de rode ui, de knoflook en de tijm in een ovenschaal en meng met de olijfolie en de balsamicoazijn. Laat het geheel in 30-40 minuten garen in de oven onder regelmatig keren. Probeer te zorgen dat de pompoen vochtig blijft door de rest van het kookvocht in de ovenschaal. Kook ondertussen de couscous volgens de gebruiksaanwijzing en laat afkoelen. Gebruik eventueel groentebouillon in plaats van water voor een extra kruidige smaak. Karameliseer als laatste het amandelschaafsel: doe het schaafsel in een koekenpan op middelhoog vuur, wacht tot de amandelen flink heet zijn maar nog niet bruin en doe dan de suiker erbij, blijf constant roeren totdat de suiker karameliseert en de amandelen donkerbruin kleuren. Laat het gekarameliseerde schaafsel afkoelen. Leg nu een bedje couscous in de borden met daarop het mengsel uit de ovenschaal, sprenkel een beetje van het kookvocht over het geheel om te zorgen dat het gerecht droog is. Serveer de couscous met wat hüttenkäse bovenop en de gekarameliseerde amandeltjes.

Summary
recipe image
Recipe Name
Herfstige couscous met pompoen
Published On
Average Rating
0graygraygraygraygray Based on 2 Review(s)
Isabel Boerdam
Volg Isabel

Isabel Boerdam

Isabel (1990) is vegetariër sinds haar negende. In 2013 tijdens haar master Tekst en Communicatie startte ze haar blog Dehippevegetarier.nl dat inmiddels is uitgegroeid tot het grootste vegetarische platform van Nederland en is uitgebreid met het gelijknamige boek. In 2018 lanceerde Isabel de succesvolle eerste editie van de Nationale Week Zonder Vlees in Nederland. Hierdoor werd ze benoemd tot Gamechanger onder de 30 jaar in de Food100 en CommunicatieTalent van het jaar 2018. Dit heeft er mede voor gezorgd dat Isabel de Nederlandse autoriteit is op het gebied van vegetarische voeding en van haar passie haar werk heeft kunnen maken.
Isabel Boerdam
Volg Isabel

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt