'Nozarella' voor tosti's en pizza's
Willemijn van Bree

'Nozarella' voor tosti's en pizza's

vrijdag 28 mei 2021
Naar recept

Vandaag delen we het recept voor 'nozarella', uit het kookboek 50 x vegan zuivel van Marleen Visser. Als je je afvraagt wat dat zou moeten zijn: nozarella is een vegan alternatief voor mozarella. Het is vrij eenvoudig te maken en vervolgens zo'n 3-4 dagen houdbaar. Als je zin hebt in een lekkere vegan tosti of pizza, is de nozarella perfect om erop te doen. Maak bijvoorbeeld een heerlijk krokante tosti met pesto, zongedroogde tomaat en jouw zelfgemaakte nozarella!

Ingrediënten

30 minuten voorbereiden
minuten koken

Voor

4

personen

voor 1 grote bal nozarella

Verder nodig


keukenmachine of blender kleine steelpan

Bereidingswijze

Stap 1

Meng de psylliumvezels met het water in een kleine kom. Laat enkele minuten staan.

Stap 2

Meng alle ingrediënten in een keukenmachine of blender en mix tot een gladde massa.

Stap 3

Giet het mengsel in een kleine steelpan en verwarm al roerend met een spatel op laag vuur. Blijf constant roeren tot er na zo’n 5-10 minuten een samenhangend geheel ontstaat.  Roer langs de rand en de bodem van de pan zodat de kaas niet aanbakt. Haal de pan van  het vuur en schep de massa in een rond kommetje. Laat afkoelen en bewaar in de koelkast.

Ga jij deze nozarella zelf maken? Heb jij het kookboek 50 x vegan zuivel al in huis? Laat het ons weten in een reactie onder dit artikel, via Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd!   50 x vegan zuivel Marleen Visser Uitgeverij: Becht

Google Preferred Source

Gebruik De Hippe Vegetariër als voorkeursbron in Google

Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer de nieuwste vegetarische recepten.

Google G Icon Voeg De Hippe Vegetariër toe als Google-favoriet

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.