...

Romige pikante pompoensoep

door | 9 dec 2017 | Glutenvrij, paprika, pompoen, Recepten, Snel klaar, Soep, Vegan, wortels

Print Friendly, PDF & Email

We kunnen zelf natuurlijk heerlijk koken, maar we worden ook graag geïnspireerd door onze lezers! Vanaf nu delen we daarom regelmatig een recept van jullie. Dit is het lievelingsrecept van Hilde uit Friesland. Al van jongs af aan vind zij het leuk om te koken. De laatste jaren is zij zich steeds meer gaan verdiepen in gezonde voeding en probeert ze steeds minder dierlijke producten te gebruiken. Door te experimenteren bedacht zij deze romige pikante pompoensoep met rode currykruiden.

Wat heb je nodig voor de pikante pompoensoep voor 4 personen?

  • 1 pompoen (ongeveer een diameter van 15 cm)
  • 1 ui
  • 3 teentjes knoflook
  • Blokje gember ( ongeveer blokje van2 cm)
  • 2 wortels
  • 1 paprika
  • Kokosolie
  • 1 eetlepel bio groentebouillon
  • 1 theelepel rode currypasta
  • 1 liter water
  • Peper en zout

Hoe maak je de pikante pompoensoep?

  1. Snijd de knoflook en gember fijn en snijd de ui in halve ringen.
  2. Bak de knoflook, gember en ui in kokosolie.
  3. Snijd ondertussen de pompoen in blokjes en doe deze ook in de pan.
  4. Snijd vervolgens de wortel en paprika ook in kleine blokjes en bak ook deze voor ongeveer 5 minuten mee.
  5. Voeg vervolgens het water en de bouillon toe. Roer dit goed door en laat het zachtjes koken tot alles gaar is.
  6. Wanneer alles gaar is voeg je de curry pasta toe. Laat dit nog even een paar minuutjes mee koken.
  7. Gebruik vervolgens een staafmixer of blender om de groentes fijn te maken en het geheel tot een gladde soep te maken.
  8. Breng vervolgens zo nodig op smaak met peper en zout

 

Heb jij deze pikante pompoensoep gemaakt? Laat het ons weten in een reactie, op Instagram of Facebook. Wij zijn benieuwd! Of wil je zelf ook een recept met ons delen? Vul dan dit formulier in en wie weet staat jouw recept binnenkort in deze rubriek!

 

Summary
recipe image
Recipe Name
Romige pikante pompoensoep
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Average Rating
31star1star1stargraygray Based on 7 Review(s)
Anne Bolten
Volg Anne

Anne Bolten

Social Media Redacteur at De Hippe Vegetariër
Anne is de Social Media Expert van De Hippe Vegetariër. Een ambitieuze jonge dame die Geneeskunde studeert en daarnaast enorme affiniteit heeft met goede gezonde voeding dankzij haar opstandige darmen. Gelukkig heeft ze daar amper meer last van sinds ze een eetpatroon heeft gevonden dat bij haar past. Genieten doet ze nog steeds elke dag!
Anne Bolten
Volg Anne

Latest posts by Anne Bolten (see all)

2 Reacties

  1. Gliph

    Hey, Ik wil dit soepje maken voor een kerstdiner thuis. Kan ik hem ook van te voren maken en invriezen? Of gaat er dan veel van de smaak verloren. Is het toch beter om een dag van te voren te maken en in een pan mee te nemen in de trein? Ik kook niet zo vaak en wil wel echt iets leuks neerzetten, alle tips zijn welkom 🙂

    Antwoord
    • Sanne Romp

      Hi Gliph, je kunt de soep zeker al maken en invriezen. Dan zou de soep nog steeds lekker moeten zijn hoor! Laat maar even weten of het allemaal is gelukt!

      Antwoord

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt