De wereld van de wortel
Isabel Boerdam

De wereld van de wortel

maandag 09 september 2013
Eén week per maand zet ik een groente in het zonnetje. Een week lang onderzoek ik deze groente en kook ik dagelijks een nieuw recept. Zo ken je aan het einde van die week de oneindige mogelijkheden van deze groentesoort. Deze maand is mijn keuze gevallen op wortels. Om die simpele reden dat ik na mijn fotoshoot als De Hippe Vegetariër wortels voor een weeshuis over had en dus wel wortelrecepten moest koken.

Wortels onder de loep
Zelf ben ik niet snel geneigd om in de supermarkt naar wortels te grijpen, maar als je eenmaal op onderzoek uit gaat is het eigenlijk een hele leuke groente waar je alle kanten mee op kan. Bovendien geeft de felle oranje kleur alles wat je maakt een vrolijk tintje. Daarnaast is de wortel su-per gezond! Deze oranje peen zit bordevol betacaroteen, een stof die in het lichaam omgezet wordt in vitamine A en dat heeft dan weer een goede uitwerking op de ogen en vermindert ouderdomsverschijnselen door te zorgen voor een gezonde huid. Naast vitamine A bevatten wortels vitamine C, B1, B2, B3, B5, B6, B12 en E plus nog andere gezonde mineralen. Ik wist amper dat al deze vitamines bestonden en zal dan ook niet pleiten dat ik weet waar het allemaal goed voor is, maar in zijn geheel schijnt de wortel te zorgen voor een goede darmwerking, een goede hartfunctie en een verlaging van het cholesterol. Een wondermiddel zou je denken! Tot slot is de wortel met zijn 41 calorieën per 100 gram en zijn 85% water een bijzonder mager product waar we naar hartenlust van mogen eten en het is nog lekker ook! Dat zal blijken uit de diverse wortelrecepten die ik deze maand zal plaatsen. Laat je verrassen door de wereld van de wortel!

Meer over wortels
Alles wat je ooit zou wensen te weten over wortels vind je in de Veggipedia van het Groentenfruit Bureau. Voor de nieuwsgierige wortelaar zeker een kijkje waard!

Google Preferred Source

Gebruik De Hippe Vegetariër als voorkeursbron in Google

Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer de nieuwste vegetarische recepten.

Google G Icon Voeg De Hippe Vegetariër toe als Google-favoriet

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.