Vegetarische lunch: pastasalade met avocadodressing
Lieske van der Waals

Vegetarische lunch: pastasalade met avocadodressing

maandag 09 september 2019

Lunch halen in de kantine of toch gewoon je eigen bammetjes mee? De komende tijd delen wij iedere maandagochtend onze broodtrommelinspiratie voor een lekkere vegetarische lunch waar je collega’s of klasgenoten jaloers van worden ;-) Vandaag: pastasalade met avocadodressing! Ingrediënten voor 1 persoon of broodtrommel ;-) 80 g ongekookte volkoren penne ¼ courgette 25 g verse spinazie 100 g cherrytomaatjes 7,5 g verse basilicum ½ avocado ½ citroen, sap en rasp 2 el kwark 2 el olijfolie + extra om in te bakken zout en peper Bereidingswijze



  1. Kook de penne in ruim kokend water met een snufje zout en met de deksel op de pan in 8 minuten gaar. Giet de pan af, voeg een scheutje olijfolie toe aan de penne en hussel de pasta door elkaar. Laat de penne vervolgens afkoelen tot kamertemperatuur.

  2. Snijd de courgette in partjes, halveer de cherrytomaten en snijd de verse spinazie grof.

  3. Verhit olijfolie in een koekenpan en bak de courgette, terwijl je deze af en toe doorroert, in 3-4 minuten gaar.

  4. Doe voor de avocado-basilicumdressing de avocado samen met de basilicum, olijfolie, kwark, het citroensap en de citroenrasp in een keukenmachine of blender en mix tot een gladde dressing. Proef, en breng op smaak met zout en peper.

  5. Doe de penne, courgette, verse spinazie, cherrytomaatjes en avocadodressing in een kom en meng alles goed door elkaar. Doe de pastasalade in een broodtrommel en plaats tot gebruik in de koelkast.


Tip! Maak een dubbele portie om te delen, om een keer in de avond te eten of om later die week mee te nemen voor de lunch.

Heb jij dit recept gemaakt? Of heb jij een ander favoriet gerecht voor in jouw broodtrommel?

Laat het ons weten via een reactie op de website, Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!  

Op zoek naar meer pastasalades? Lees dan dit artikel met onze favoriete vegetarische pastasalades!

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

1 Reacties

Ziet er lekker uit. De kwark ontbreekt in de bereiding, maar ik neem aan dat deze door de avocado basilicum dressing moet?

11:49 19 januari 2024

Hi An, Je kan zeker de kwark bij de dressing doen! Goed gezien :-) Groetjes, Daniëlle

11:49 19 januari 2024

Beste An, Dat is zeker zo! De kwark kan je bij de de rest van de dressing toevoegen. Groetjes, Daniëlle

11:49 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.