Zuurkoolquiche met piccalilly en ookworst!
Robin Walrecht

Zuurkoolquiche met piccalilly en ookworst!

vrijdag 10 april 2026
Naar recept
Hoofdgerecht
Nederlands
Betaalde samenwerking met HEMA
Soms hoef je een klassieker maar een klein zetje te geven om ’m weer helemaal van nu te maken. Door één ingrediënt te vervangen, ontstaat er ineens iets nieuws, zonder dat je inlevert op smaak. In deze zuurkoolquiche combineren we piccalilly met de vegetarische ookworst van HEMA. Vertrouwd, hartig en lekker rokerig! #WisselnsWat!

HEMA ookworst 


Wie kent HEMA niet van de befaamde rookworst? Een paar jaar geleden heeft HEMA de ookworst uitgebracht, waar onze vegetarische hartjes nog steeds sneller van gaan kloppen! Dit is een heerlijke vegetarische variant op de rookworst die wij allemaal van vroeger kennen, lekker en nostalgisch.


Deze worst is exclusief bij de HEMA verkrijgbaar en is makkelijk online te bestellen. Wist je dat de ookworst niet alleen geschikt is voor stamppotten of winterse gerechten, maar dat je de ookworst ook in allerlei andere gerechten kan gebruiken? Dat laten we je vandaag zien met deze zuurkoolquiche!

Ingrediënten

30 minuten voorbereiden
60 minuten koken

Voor

4

personen

Ingrediënten

Bereidingswijze

Stap 1

Verwarm de oven voor op 180 graden. Vet de quichevorm in met olijfolie en laat het deeg ontdooien. Verdeel het deeg over de quichevorm en prik hier gaatjes in. Bak het deeg 8-10 minuten in de oven voor.

Stap 2

Snijd de aardappels in stukjes en kook deze in een klein laagje water voor, ongeveer 10 minuten tot ze net niet helemaal gaar zijn.

Stap 3

Maak ondertussen de quichevulling. Klop eerst de eieren los, en meng daarna met de kookroom, piccalilly en peper en zout. Roer dit goed door.

Stap 4

Doe nu de zuurkool, paprika, aardappel en plakjes ookworst in de quichevorm en verdeel het eimengsel gelijkmatig hier overheen.

Stap 5

Bak de quiche in 40-50 minuten gaar en goudbruin. Laat eerst 5 minuten afkoelen voor het aansnijden. Garneer met verse peterselie, eet smakelijk!

Ga jij dit recept proberen? Of heb jij een verrassend recept met ookworst?

Laat het ons weten in een reactie, via Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!

Google Preferred Source

Gebruik De Hippe Vegetariër als voorkeursbron in Google

Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer de nieuwste vegetarische recepten.

Google G Icon Voeg De Hippe Vegetariër toe als Google-favoriet

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

2 Reacties

Apart, een recept van een plantaardige foodie dat room en eieren bevat?

11:39 19 januari 2024

Hi Myra, Bedankt voor je opmerking! Op ons blog delen we zowel plantaardige als vegetarische recepten :-) Dit recept is vegetarisch maar kan je ook makkelijk omtoveren naar een veganistische quiche! Groetjes, Daniëlle

11:39 19 januari 2024

Worst in heel Nederland nergens verkrijgbaar....zelfs niet online. Jammer, lijkt me een lekker recept. Qua planning/timing publicatie niet zo handig. Maar.....niet getreurd er is nog zoveel meer lekker(s)

11:39 19 januari 2024

Wij zijn daarom voor de vegetarische rookworst van gourmet gegaan

11:39 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.