WisselWoensdag: Knolselderij-'ceviche' met popcorn
Karlijn Swaen

WisselWoensdag: Knolselderij-'ceviche' met popcorn

woensdag 12 augustus 2026
Naar recept
Voorgerecht
Latijns-Amerikaans

Voor de WisselWoensdag van deze week geven we de populaire schotel waarin vis gemarineerd wordt in frisse tiger milk, een plantaardig jasje! Schrik niet, er komt voor deze tijgermelk geen dier aan te pas: met een marinade van limoensap, sinaasappel, rode ui en olijfolie is de basis van dit gerecht gelegd. Laat de knolselderij één tot twee uur marineren en serveer vervolgens met zelfgebakken maispopcorn. Een feestje op je bord! #WisselnsWat!

Ingrediënten

140 minuten voorbereiden
10 minuten koken

Voor

4

personen

Ingrediënten

Voor de popcorn

Bereidingswijze

Stap 1

Meng voor de ceviche de knolselderij, romatomaten, sinaasappel, rode ui, het limoensap en de extra vierge olijfolie in een kom. Proef en breng op smaak met zout en peper. Laat afgedekt 1-2 uur marineren in de koelkast.

Stap 2

Maak nu de popcorn. Verhit de zonnebloemolie in een pan met dikke bodem op middelhoge temperatuur. Voeg de popcorn mais toe en doe de deksel op de pan. Schud, wanneer het poffen begint, de pan af en toe heen weer. De popcorn is klaar wanneer er 3 seconden geen pof te horen is. Haal van de warmtebron, voeg het zout toe en schud het geheel door elkaar. Laat de popcorn afkoelen.

Stap 3

Haal de knolselderij-'ceviche' uit de koelkast.

Stap 4

Gebruik een tang om de knolselderijlinten kloksgewijs te verdelen over een serveerbord. Schep hier het tomaten-mengsel overheen. Garneer met koriander en de zoute popcorn. Serveer direct.

Heb jij dit recept geprobeerd?

Laat ons weten wat je ervan vond in een reactie hieronder, of op Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!

Receptontwikkeling: Robin Walrecht

Fotografie: Sven Benjamins

Styling: Nicole de Werk

Google Preferred Source

Gebruik De Hippe Vegetariër als voorkeursbron in Google

Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer de nieuwste vegetarische recepten.

Google G Icon Voeg De Hippe Vegetariër toe als Google-favoriet

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.