Wat is jouw ultieme guilty pleasure? Confession time: mijne zijn dus American pancakes met een mix van fruit en een scheutje maple syrup. Hmmmm, daar kun je mij dag en nacht voor wakker maken. Heerlijk, maar niet altijd even gezond. Ben jij ook zo fan van fluffy pancakes? Dan hebben we goed nieuws!! Bij MOAK Pancakes in Amsterdam serveren ze sinds kort VEGAN pannenkoeken, geheel suikervrij en gemaakt met tarwebloem. Dat moesten we natuurlijk proberen!
Interieur
MOAK Pancakes heeft twee locaties in Amsterdam. Eentje is te vinden in West en de ander zit midden in het centrum van Amsterdam, vlakbij het Waterlooplein. Als je langs loopt, valt deze vrolijke ontbijt- & lunchspot op door de grote ramen en het kleurrijke interieur. Wij namen plaats aan een tafeltje aan het raam, om de altijd gezellige reuring van Amsterdam te kunnen ervaren. Wat mij meteen opviel als groen(te)-fan, zijn de prachtige planten en kratten met winterpeen, paprika, gember en vers fruit. Verder is het interieur een mix tussen industrieel en welcome to the future. Vooral de bar waar het eten wordt bereid, vind ik super tof en modern (check de foto hieronder). Een ander leuk detail is de eigen merchandise serie te vinden op de benedenverdieping. Bij MOAK Pancakes kun je hoodies, canvastasjes, shirts en Canadese maple syrup kopen met hun eigen logo erop. Ook zijn er een aantal zeer Instagramwaardige fotospots te vinden. Zo is er een rozenwand met ‘All eyez on me’ neonletters. Leuk!
Bediening en gasten
In 2016 opende MOAK Pancakes (in eerste instantie MOOK Pancakes genoemd) voor het eerst de deuren. MOAK staat voor Mokum, Amsterdam dus! De eigenaren, Sten en Sammy, hebben een simpele filosofie: ze houden van geweldig eten en de sappigste sapjes. Dit zie je zeker terug in deze vrolijke pannenkoekenhemel. American pancakes zijn natuurlijk niet compleet zonder zoete maple syrup en daarom zijn Sten en Sammy afgereisd naar (je raadt het al) CANADA! Hier hebben ze super veel verschillende siropen geprobeerd tot ze uiteindelijk de perfecte maple syrup hadden gevonden. Dat proef je zeker terug! Het vriendelijke personeel adviseert je over de MOAK favorieten en ze kunnen zelfs alle vega pannenkoeken helemaal vegan voor je maken. Ook gaan ze bij MOAK pancakes bewust om met deze mooie wereld, zo serveren ze bijvoorbeeld geen plastic rietjes!
Vegetarisch smullen
Uiteraard wilden wij de alom geprezen pannenkoeken proberen, maar ook als je niet fan bent van American pancakes staat er vast iets voor je op het menu. Ga voor een vega(n) yoghurt bowl, avocado hummus of de avocado baba ganoush. Back to the American Pancakes: ze zijn allemaal suikervrij en gemaakt van meergranenmeel. De veganistische versie is op basis van amandelmelk en saffraan, een specerij dat gewonnen wordt uit de saffraankrokus. Er staan super veel verschillende vegetarische pannenkoekvarianten op het menu. Je kunt het zo gek niet bedenken of ze hebben het! Ga je voor de simpele ‘Blue Magic’ met blauwe bessen en maple syrup of ga je liever voor een hartige variant zoals de ‘Vegalicious’ met avocado en hummus? Sinds kort kun je bij MOAK pancakes ook vier verschillende veganistische pannenkoeken bestellen. Keuzestress! De bediening raadde aan om de ‘Rich and famous’ te proberen, deze is eigenlijk vegetarisch, maar speciaal voor ons maakten ze hier een vegan variant van! Wat een feestje op je bord. Stapels pannenkoeken met plantaardige yoghurt, banaan, granola, frambozen, blauwe bessen, maple syrup, dadels, bloemen en meer heerlijkheden. Het is wel een grote stapel, dus waarschuwing: kom met een lege maag! Als echte zoetekauwen kozen we ook voor de ‘Good Life’ met granola, kaneel, aarbeien en maple syrup. Voor de echte luxepoezen onder ons kun je ook kiezen voor de ‘Gold Digger’, dit zijn drie blueberry pancakes met saffraan-pistache ijs, overgoten met roze chocolade en afgetopt met 22-karaat goud, JA! Je leest het goed, 22-karaat goud! Natuurlijk kan hierbij de roze champagne niet ontbreken. Wel even sparen, want dit lekkere maaltje kost je maar liefst €100,-! Liever een casual ontbijtje of lunch? De gewone pannenkoeken kosten rond de 10 euro en de veganistische rond de 13 euro. Bij een stapel pannenkoeken hoort natuurlijk ook een plantaardige cappuccino of een vers sapje!
MOAK pancakes, Clercqstraat 34H (Amsterdam west) & Jodenbreestraat 144 (Amsterdam city center), 020-3346995, www.moakpancakes.nl
Ga jij deze hotspot binnenkort ook bezoeken of ben je er al geweest? Wij zijn altijd benieuwd naar jouw verhaal! Laat ons weten wat je het lekkerste of het leukste vond in een berichtje via Facebook, Twitter, Instagram of in een reactie. En heb jij andere aanraders? Ook die horen we graag!
0 reacties