Basisrecept: klassieke gebonden witte aspergesoep
Lieske van der Waals

Basisrecept: klassieke gebonden witte aspergesoep

donderdag 02 mei 2019
Heb je witte asperges bereid en heb je de schillen over? Weggooien is zonde! Dit recept is perfect om de hele asperges te gebruiken, of om de schillen te verwerken van de asperges die je de dag ervoor via deze basisrecepten klaargemaakt hebt. Daar trek je namelijk erg makkelijk een heel smakelijke bouillon van. Voeg eventueel nog hele asperges toe of serveer de soep met brood en je hebt een voedzame maaltijd!

Ingrediënten
Voor 4 personen
schillen en afsnijdsels van 1 kg asperges
2 l water
250 ml (plantaardige) room
50 ml witte wijn
60 g boter
60 g bloem
zout en peper

Optioneel:
extra asperges voor in de soep, gesneden in stukken van 4 cm

Bereidingswijze

  1. Spoel de afsnijdsels en de schillen van de asperges af en laat deze uitlekken in een vergiet.

  2. Verhit boter in een pan en roer hier met een garde langzaam de bloem doorheen. Let er op dat de roux niet verbrandt. Voeg vervolgens langzaam water toe aan de pan, gevolgd door de aspergeresten en eventueel de extra asperges. Roer alles goed door elkaar.

  3. Voeg witte wijn toe aan de pan en breng het geheel aan de kook.

  4. Doe, wanneer het water kookt, de deksel op de pan en zet het vuur laag. Laat de bouillon 20 minuten trekken.

  5. Haal de afsnijdsels en schillen van de asperges uit de pan. Doe de asperges, als je deze hebt toegevoegd, terug in de pan.

  6. Voeg de room toe en breng de soep op smaak met zout en peper. Roer alles goed door elkaar en verdeel de soep over de borden. Smakelijk!


Toe aan meer witte asperge inspiratie? Hier vind je nog meer recepten met asperges!

Met dank aan Shutterstock voor de foto van witte asperges van Cora Mueller. Je download de foto hier.

Heb jij dit recept gemaakt? Of heb jij een andere tip om de schillen van de asperges te gebruiken? Laat het ons weten via een reactie op de website, Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!

Lees ook

Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist
  • 15 September 2025

Hou de zomer vast: 3 vegetarische klassiekers met een verrassende twist

De zon laat zich misschien minder vaak zien en de avonden worden alweer korter, maar dat betekent niet dat de zomer voorbij hoeft te zijn

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs
  • 05 September 2025

Parelcouscous bowl met gestoomde groente en crispy maïs

We zijn altijd op zoek naar nieuwe manieren om gezond én lekker te eten, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan

  • Karlijn Swaen
Recept bekijken
Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?
  • 08 September 2025

Granola test: welke granola is het lekkerst én het gezondst?

Granola is niet meer weg te denken van de ontbijttafel

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

2 Reacties

Zojuist dit recept gemaakt en het viel een beetje tegen helaas. Was erg waterig, en heb er nog is wel extra asperges bij gedaan.

11:52 19 januari 2024

Als je van tevoren de asperges goed wast, hoef je de afsnijdsels en schillen niet meer te wassen. Dan kun je ze gelijk gebruiken en gaan geen waardevolle voedingsstoffen verloren.

11:52 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.