Het vleesvervangerschap in de supermarkt blijft maar groeien, en daar zijn wij natuurlijk ontzettend blij mee! Wij testen regelmatig vleesvervangers, net zo lang tot we ze allemaal gehad hebben en we van alle varianten de smaak, eigenschappen en voedingswaarden kennen. Zo hoef jij nooit meer twijfelend voor het schap van oneindige mogelijkheden te staan! Vandaag testen we: de vegetarische knaks van Unox!
Unox vegetarische knaks
Wij testten de vegetarische knaks van Unox. Unox ken je waarschijnlijk vooral van de soepen, rookworst en blikjes knakworsten. Na een vegetarische rookworst, was het nu tijd voor vegetarische knakworsten. In een groen blik staan ze in het schap tussen de reguliere knakworsten. Een mooi product voor de vegetarische hotdogliefhebbers.
Smaak, structuur en toepassing
De knaks hoor je te bereiden door ze in hun eigen vocht in een pannetje te verwarmen, of een half minuutje in de magnetron te doen. Ook koud kun je ze eten. De knaks zijn erg bleek en rozig, dus zien er een beetje gek uit. Ze hadden een vrij slappe en zachte textuur, er was zogezegd niet de herkenbare ‘knak’. Voor wat meer bite en kleur besloten we ze in de pan even op te bakken, hierdoor werden ze ook iets bruiner. Dit maakte het voor ons iets beter, maar alsnog waren het slappe knakworstjes. Qua smaak was het wel precies een knakworst! Wij proefden hem los, maar op een broodje smaakt het vooral beter. Lekker op een geroosterd broodje en ketchup of eventueel gesmolten kaas voor de lekkerbekken 😉
Voedingswaarden
De worstjes worden gemaakt van eiwit van kippeneieren van het Beter Leven Keurmerk 2 sterren. De ingrediënten zijn als volgt: water, zonnebloemolie 13%, rijstebloem, kippenei-eiwitpoeder¹ 4,2%, gemodificeerd zetmeel, inuline, verdikkingsmiddel (E461, E415, E401), voedingszuur (E330, E270), rookaroma, suiker, gistextract, maltodextrine, gehydrolyseerde plantaardige eiwitten, tomatenpuree, zout, aroma, specerijen (witte peper, paprikapoeder), kleurstof E172, antioxidant E392. Opgegoten in het blik is water, zout en rookaroma. Eén worstje van 10 gram bevat 33 kcal, 0.2 g verzadigd vet, 0.34 g zout en 0.9 g eiwitten.
Cijfer Unox vegetarische knaks: 7
Voor de veganist: de knaks bevatten kippeneiwit, dus een no-go!
Voor de glutenallergie: de AH ZAlgen quinoa burger bevat gluten, een no-go dus!
Unox vegetarische knaks – €2,96 – verkrijgbaar bij Albert Heijn, Jumbo, Spar en Coop.
Heb jij deze vleesvervanger al geprobeerd? Wij zijn ontzettend benieuwd wat jij ervan vond! Laat het ons weten via Facebook, Instagram, Twitter of in een reactie.

Helemaal eens met Sera … goor deze worstjes .. 3.99 euro … geen knak en vies.. had wel verwacht dat een knakworst wel na te maken was in een vegetarische variant … niet dus
Hi Rik,
Wat vervelend om te lezen dat jij deze knakworsten niet erg lekker vind! Wellicht is er een ander merk dat aan jouw verwachtingen kan voldoen.
Groet,
Karlijn
Vond het niet eens vies, de smaak is lookalike een echte knakworst
Vegetarische knakworsten zijn inderdaad de meest smerige shit die ik ooit heb gegeten. Man man man….Had twee van die pakketten van de Postcode loterij, heb het 2e blikje knakworsten direct in de prullenbak geflikkerd, bah.
Echt te goor voor woorden. Ik heb een pakket gekregen met 6 producten erin. Ik hou mijn hart echt vast. Dit kan je toch niet verkopen aan de consument of is er echt wat mis met je?
Echt, maar dan ook echt goor! Ik noem eten nooit vies of goor, maar bij deze naar plastic smakende langwerpige dingen zeg ik dat echt. Ik snap niet dat ze dit verkopen. Bah.
Het is net of je op een kartonnen doos zit te kauwen! Dat we dit eten noemen, er zit niets voedzaams in?!
Waarom een vegetarisch product chemisch een vleeskleur geven ? Dit is geen voeding. Dit is creatief met chemie. En beter leven keurmerk ? Voor de dieren prima. Maar zoveel ongezonde E-nummers maakt mijn leven er niet beter op.
Ik vind ze superlekker, at als kind best graag een vleesknakworst, maar weet nu wat erin zit. Allerlei rotzooi en restvlees. Nu alleen nog rotzooi, moet kunnen af en toe. Ik ga ze serveren als mijn zoontje z’n verjaardag viert. En dus knak heeft de vleesknakworst ook niet, die slurpte je ook zo naar binnen, hahaha
Nee, ik heb ze niet geproefd en ik ga ze ook niet proeven, als ik zie hoeveel rotzooi erin zit, helemaal niks fatsoenlijks in te vinden, walgelijk gewoon. Oprotten unox met je rotzooi!
Ze waren echt niet lekker niet het proberen waard ps ben een echte vlees liefhebber
Dankjewel voor je feedback, smaken verschillen natuurlijk!
Groetjes,
Mariëlle
Wij hebben deze thuis ook geprobeerd maar totaal geen fan. De smaak vind ik helemaal niet op een knakworst lijken. Er zit heel erg weinig smaak aan. Op een broodje met saus proef je alleen de saus en geen knakworst.
Smaakt wel lekker maar de prijs is nietgoed voor plantaardig