...

Dips: nachochips en quesodip

door | 8 aug 2019 | Borrel, Recepten

Print Friendly, PDF & Email

Het kookboek DIPS, geschreven door Ramon Brugman, staat vol met smakelijke dipsausrecepten. Van klassiekers zoals tzatziki, mangochutney en baba ganoush tot Zuid-Afrikaanse butternutspread en Russische groene ajika. Vandaag delen wij niet één, maar twee recepten: zelfgemaakte nachochips en quesodip. Een Mexicaans feestje!

Nachochips 

Ingrediënten
500 g bloem
200 ml water
2 tl gemalen cayennepeper
2½ tl paprikapoeder
2 tl kerriepoeder
olijfolie
zout

Bereidingswijze
1. Meng de bloem, het water, de cayennepeper, 2 theelepels paprikapoeder en het kerriepoeder en kneed tot een glad deeg. Laat 20 minuten in een kom afgedekt met plasticfolie rusten.
2. Verdeel het deeg in 5 stukken en druk plat. Rol het deeg nu door een pastamachine. Als je die niet hebt, kun je het ook tussen plasticfolie uitrollen met een deegroller. Rol tot het deeg mooi dun is en leg het op het werkvlak. Zorg dat er een beetje bloem onder ligt zodat het niet blijft plakken.
3. Snijd nu driehoekjes uit de plak deeg. Laat de driehoekjes iets aandrogen. Daardoor worden ze iets steviger en kun je ze makkelijker oppakken. Laat ze ongeveer een halfuur liggen voordat je ze gaat bakken. Let ook hierbij op dat er genoeg bloem op je werkblad ligt zodat de driehoekjes niet gaan plakken.
4. Doe een scheut olie in een koekenpan en bak de chips aan beide kanten krokant. Haal ze uit de pan en leg op een stuk keukenpapier. Bestrooi met wat zout gemengd met ½ theelepel paprikapoeder.

Quesodip

Ingrediënten
250 g cheddar
½ teen knoflook
½ tl gemalen cayennepeper
1½ tl paprikapoeder
sap van ½ citroen
150 ml crème fraîche

Bereidingswijze
1. Rasp de cheddar en smelt in een pannetje. Let op dat je de kaas niet te heet maakt, want dan gaat hij schiften.
2. 
Hak de knoflook heel fijn. Voeg de specerijen, knoflook, het citroensap en de crème fraîche toe aan de cheddar. Roer goed door. Stop met roeren wanneer het goed gemengd is en laat afkoelen. Als je te veel in de quesodip roert, gaat hij schiften. Je kunt deze dip zowel warm als koud eten.

Heb jij dit recept of een ander recept uit DIPS van Ramon Brugman gemaakt? Wat vond je er van? Laat het ons weten in een bericht via de website, Instagram of Facebook. We zijn benieuwd!

DIPS
Ramon Brugman
Uitgeverij: Carrera
ISBN: 9789048845323
Prijs: €16,99

 

Summary
recipe image
Recipe Name
Dips: Nachochips en Quesodip
Published On
Lauren Kreijger
Volg Lauren

Lauren Kreijger

Receptontwikkelaar at De Hippe Vegetariër
Lauren is student Voeding & Diëtetiek. Deze foodie zit vaak met haar neus in de boeken: op zoek naar inspiratie voor recepten of om te leren over voeding. Koken doet ze graag, net zoals eten en schrijven. Lauren bezoekt de nieuwste eettentjes in Amsterdam om deze vervolgens van top tot teen te beoordelen.
Lauren Kreijger
Volg Lauren

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt