...

Japanse vegan kombu dashi ramen

door | 17 jul 2018 | paddenstoelen, paksoi, Recepten, Soep, Vegan, Wereldkeuken

Print Friendly, PDF & Email

Vandaag staat er weer een veganistisch recept op het menu: Japanse vegan kombu dashi ramen. Ken jij ramen al? Ramen is Japanse noedelsoep, waarbij de bouillon en de toppings erg belangrijk zijn. Hierin heb je vele varianten, waarmee je eindeloos kunt variëren. Daarom kan je hiermee talloze makkelijke vegan recepten maken, waar de mogelijkheden oneindig zijn. Nadat je de bouillon gekookt hebt, krijg je een intense smaak waardoor je weinig kruiden hoeft toe te voegen. Lekker gezond omdat dit gerecht boordevol verse groente zit: vegan kombu dashi ramen!

Ingrediënten
Voor 4 porties Japanse vegan kombu dashi ramen
4 porties ramen noedels
2 liter bouillon (bijvoorbeeld deze zelfgemaakte paddenstoelen-bouillon)
20 g gedroogde kombu (dikke vellen zeewier)
250 ml sojasaus
1 theelepel mirin

Toppings voor de vegan kombu dashi ramen
1 grote of 4 kleine paksoi, grof gesneden
125 g zeewiersalade
100 g onoki paddenstoelen, uiteinde verwijderd
20 g nori vlokken
4 theelepels wasabi sesamzaadjes

Hoe maak je Japanse vegan kombu dashi ramen?

  1. Verwarm de bouillon in een ruime pan. Voeg de gedroogde kombu toe aan de bouillon en laat deze 30 minuten sudderen.
  2. Zet het vuur uit, verwijder de kombu uit de pan en voeg de sojasaus en mirin toe. Roer de bouillon nog een keer door. Deze bouillon vormt de basis van jouw vegan kombu dashi ramen.
  3. Blancheer de paksoi en onoki paddenstoelen in een pan met kokend water ongeveer 2-3 minuten.
  4. Kook de noedels in dezelfde pan ongeveer 1 minuut. Kijk altijd even op de verpakking, de ene noedels zijn de andere niet en kunnen in kooktijd afwijken.
  5. Serveer de ramen in een ruime kom, plaats hierin de noedels, paksoi, zeewiersalade en onoki paddenstoelen. Giet de bouillon in de kom en garneer met nori vlokken en wasabi sesamzaadjes.

Smakelijk!

Heb jij dit plantaardig recept gemaakt? Of zijn er andere vegan recepten waar jij fan van bent? Verras ons dan met jouw creatie op Facebook, Instagram of Twitter. We zijn benieuwd!

Summary
recipe image
Recipe Name
Japanse vegan kombu dashi ramen
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Average Rating
0graygraygraygraygray Based on 1 Review(s)
Lieske van der Waals
Volg Lieske

Lieske van der Waals

Hoofdredacteur at De Hippe Vegetariër
Lieske is een echte foodie, instagram-ster en hoofdredacteur van De Hippe Vegetariër. Lieske is dol op reizen, koken, eten, schrijven en genieten van het leven. Ook kan ze uren door kookboeken bladeren om nieuwe inspiratie op te doen. Op de redactie zien we haar altijd bezig met eten, horen we haar altijd praten over eten en meestal is ze in de keuken te vinden!
Lieske van der Waals
Volg Lieske

2 Reacties

  1. Henri

    Je weet toch dat de bouillon de basis, de essentie is van noodle soup. Gewoon in het recept zetten: bouillon, daarmee doe je het echt veel te kort. Beschrijf liever ook hoe je de beste, en lekkere bouillon maakt.

    Antwoord

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

POPULAIR

Vind alles wat je zoekt