Kookboek: Groene proteïne
Lauren Kreijger

Kookboek: Groene proteïne

donderdag 15 augustus 2019
De Zweedse Therese Elgquist is een foodie met grote belangstelling voor stijl en visuele presentatie. Door middel van voedzame, leuke en  heerlijke recepten inspireert zij veel mensen tot het nastreven van een meer plantaardige levenswijze. Therese, ook wel Thess, is een freelance food creator, onderneemster, food stylist en tot slot auteur van kookboeken. In haar tweede kookboek Groene Proteïne duikt zij in op het onderwerp 'plantaardige eiwitten'.

Groene Proteïne
Gebaseerd op 20 verschillende groene proteïnebronnen heeft Therese voor ons 60 heerlijke recepten ontwikkeld. De gerechten zijn onder te verdelen in de categorieën ontbijt, lunch, avondeten en zoete snacks. Amarantpap met dadel-karamelsaus, pastinaak-knolselderijsoep met knapperige boerenkool of bananenbrood met kokosyoghurt. Wij zouden maar al te graag al deze recepten uit willen proberen! Toegevoegd aan deze recepten is een intro met heldere uitleg over o.a. essentiële voedingsstoffen, de 20 proteïnebronnen en Theresa's 'essentiële' keukenapparatuur. Het is naar mijn mening met name deze informatieve intro wat dit kookboek een ware toevoeging aan de boekenkast maakt.



Recepten
Zoals ik eerder al vermeldde, bevat dit kookboek 60 recepten in de categorieën ontbijt, lunch, avondeten en zoete snacks. Het zijn recepten die een beetje in bij de "mode" van deze tijd horen. Zo bestaan veel ingrediëntenlijsten uit producten als chiazaad, gierstvlokken en golden paste. Het zijn ingrediënten waarvan ik mij kan voorstellen dat sommige mensen deze misschien niet kennen en waardoor dit boek 'onbereikbaar' kan aanvoelen. Dat gezegd hebbende, ziet elk gerecht er wel prachtig en lekker uit en is de bereiding makkelijk uit te voeren. Daarnaast brengt zij het onderwerp 'voedselverspilling' aan bod door recepten als Gebruik-wat-je-hebt-granola, wat ik een goede toevoeging aan het boek vind. Een ding is zeker, Therese's missie om te laten zien dat het helemaal niet zo moeilijk is om plantaardig, lekker, voedzaam én proteïnerijk te eten, is geslaagd!



Lay-out
Zowel intro als de recepten worden ondersteund door simpele, maar prachtig gestylde foto's. Het zijn donkere, rustige achtergronden om zo de kleuren van de producten en gerechten er uit te laten springen. Mooi en slim als we het hebben over de intro waar zij de 20 proteïnebronnen voor de lezer beeldend maakt. De recepten worden ingeleid met een kort intro en zijn ieder op éé pagina te vinden.

Al met al...
Een boek voor deze generatie. Trendy, informatief en natuurlijk lekker!

Benieuwd geworden naar dit boek of heb je het al in je bezit? Laat ons jouw mening weten via Facebook, Instagram of in een reactie. We horen het graag!

Groene Proteïne
Therese Elgquist
Uitgeverij: Becht

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.