Deze kleine, opgerolde taco’s zijn favoriet in de Mexicaanse keuken. De mini tortilla’s zijn te vullen met werkelijk alle ingrediënten die je je maar kunt bedenken. Voor de WisselWoensdag van deze week gaan voor een plantaardige versie vol met pit! Met mais, zwarte bonen, zoete aardappels, een homemade salsa verde en chipotle pasta: die laatste smaakmaker komt van een gedroogde rode jalapeñopeper. Voor als je van pittig houdt! #WisselnsWat!
Ingrediënten
Voor
personen
Ingrediënten
Voor de avocadosalsa
*Tip: houd je niet zo van pittig? Voeg eventueel wat minder chipotle-pasta toe.
Bereidingswijze
Stap 1
Doe de zwarte bonen en mais in een keukenmachine en puls totdat de bonen licht gepureerd zijn, maar de mais nog grotendeels intact is. Dit kan ook handmatig door het geheel grof te prakken met een vork
Stap 2
Verhit zonnebloemolie in een koekenpan op middelhoge temperatuur en bak de ui, zoete aardappel en paprika ongeveer 10 minuten totdat de ui glazig begint te worden. Voeg het bonenmengsel, gemalen komijnzaad, knoflookpoeder en chilipoeder toe aan de pan en schep het voorzichtig om. Proef en breng op smaak met zout en peper.
Stap 3
Verwarm de oven voor op 180°C en vet een ovenschaal in.
Stap 4
Verdeel de vulling verticaal in het midden van de mini tortilla’s en rol deze strak op. Leg de tortilla’s met de vouwzijde naar beneden in de ovenschaal. Bestrijk de tortilla’s met zonnebloemolie en bak deze 12-15 minuten in de oven totdat deze goudbruin kleuren en knapperig zijn geworden.
Stap 5
Meng de zure room met de chipotle-pasta. Proef en breng op smaak met zout.
Stap 6
Meng alle ingrediënten voor de avocadosalsa in een kom. Proef en breng op smaak met zout en peper.
Stap 7
Verdeel de Mexicaanse taquitos over de borden en serveer met de salsa en de pittige zure room. Garneer met de koriander en serveer direct.
Heb jij dit recept gemaakt?
Laat het ons weten in een reactie hieronder, of op Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!
Receptontwikkeling: Robin Walrecht
Fotografie: Sven Benjamins
Styling: Nicole de Werk
Gebruik De Hippe Vegetariër als voorkeursbron in Google
Met deze nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer de nieuwste vegetarische recepten.
Lees ook
- 02 May 2026
Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker
- Karlijn Swaen
- 25 November 2025
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden
- Redactie
- 04 May 2026
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
Ken jij Bimi® broccoli al
- Isabel Boerdam
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.