Vleesvervanger getest: De Vegetarische Slager Tonyn salade
Lauren Kreijger

Vleesvervanger getest: De Vegetarische Slager Tonyn salade

vrijdag 16 augustus 2019
Het vleesvervangerschap in de supermarkt blijft maar groeien, en daar zijn wij natuurlijk ontzettend blij mee! Wij testen regelmatig vleesvervangers, net zo lang tot we ze allemaal gehad hebben en we van alle varianten de smaak, eigenschappen en voedingswaarden kennen. Zo hoef jij nooit meer twijfelend voor het schap van oneindige mogelijkheden te staan! Vandaag testen we: De vegetarische slager Tonyn salade!

De Vegetarische Slager Tonyn salade
'Laat je verrassen door de onmiskenbare Tonynsmaak die volgens visliefhebbers niet te onderscheiden is van het origineel.' Nou, we zijn benieuwd! Naast vleesvervangers voor de avondmaaltijd, maakt De Vegetarische Slager ook vegetarisch broodbeleg. Van plakjes boterhamworst tot filet americain en salades. Vandaag testen wij Tonyn salade!

 

Smaak, structuur en toepassing
Net zoals elk andere tonijnsalade is het de smaak en hoeveelheid van mayonaise die overheerst, maar toch bevat het product wel degelijk een lichte tonijn nasmaak. De salade bevat kappertjes en augurk wat de structuur goed doet. In plaats van een draadjes structuur, hebben we hier te maken met een gladde spread met kappertjes en stukjes augurk. Een goede poging van De Vegetarische Slager. Een topper voor bij de borrel, maar ook op een broodje zal deze Tonyn salade het goed doen bij liefhebbers van dit soort spreads.

Voedingswaarden
De salade is gemaakt van zonnebloemolie, 30% vegetarische Tonyn (65% soja structuur (water, soja eiwit, tarwe eiwit), natuurazijn, zetmeel, aroma, suiker, zout), water, natuurazijn, 4,5% zilverui, 4,5% augurk, suiker, sambal (rode peper, zout, voedingszuur: azijnzuur), 1% kappertjes, tomatenpuree, gemodificeerd zetmeel, voedingszuren: citroenzuur en melkzuur, natuurlijk aroma, kruiden, specerijen, kleurstof: carotenen, knoflook, conserveermiddel: kaliumsorbaat en zout. 1 bakje  (120 g) bevat in totaal 536,4 kcal, 6,24 g verzadigde vetzuren, 1,68 g zout en 4,92 g eiwitten.

Cijfer De Vegetarische Slager Tonyn salade: 7
Voor de veganist: Zeker weten een go!
Voor de glutenallergie: Tevens een no-go.. De Tonyn salade bevat tarwe dat van nature gluten bevat.

De Vegetarische Slager Tonyn salade – €1.99 – verkrijgbaar bij Jumbo

Heb jij deze vleesvervanger al geprobeerd? Wij zijn ontzettend benieuwd wat jij ervan vond! Laat het ons weten via Facebook, Instagram, Twitter of in een reactie.

Lees ook

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
  • 02 May 2026

Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes

Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
  • 04 May 2026

Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango

Ken jij Bimi® broccoli al

  • Isabel Boerdam
Recept bekijken

1 Reacties

De tonyn salade is heerlijk ! helaas niet meer verkrijgbaar hier

11:49 19 januari 2024

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.