Het vleesvervangeraanbod blijft maar groeien, en daar zijn wij natuurlijk ontzettend blij mee! Wij testen regelmatig vleesvervangers, net zo lang tot we ze allemaal gehad hebben en we van alle varianten de smaak, eigenschappen en voedingswaarden kennen. Zo hoef jij nooit meer twijfelend voor het schap van oneindige mogelijkheden te staan. Vandaag testen wij de Bratwurst van De Vegetarische Slager
Smaak, structuur en toepassing
De Bratwurst van De Vegetarische Slager is ideaal om te serveren bij een stamppot, op een broodje of tijdens een barbecue. Je kunt dit product dan ook op de barbecue bereiden. Wij kozen ervoor om de Bratwurst 6-8 minuten in de koekenpan te bakken met een beetje olijfolie. De worstjes kregen al snel een goudbruine kleur, er kwam geen specifieke geur vrij. Na de vegetarische worsten te hebben gebakken was het uiteraard tijd om te proeven. De structuur van de Bratwurst was iets zachter dan de dierlijke variant. Ondanks dit hebben de worstjes wel de bekende snap die je ook bij de dierlijke variant ervaart als je een hap neemt. De Vegetarische Slager Bratwurst is erg smaakvol en lijkt ons ideaal om te serveren bij stamppot of op een broodje. Wij zijn fan! 🙂
Voedingswaarde
De Vegetarische Slager Bratwurst is verpakt per twee stuks, zo’n 160 gram. Per 100 gram bevat dit product maar 153 calorieën. Als je dit vergelijkt met de dierlijke variant is dit bijna de helft minder! De Bratwurst bevat per 100 gram 7,8 gram vet, waarvan 1,2 gram verzadigd. Hier zijn wij ook blij mee aangezien in 100 gram dierlijke braadworst wel 26 gram vet zit, waarvan 6 gram verzadigd. Verder bevat de Bratwurst van De Vegetarische Slager 5,3 gram koolhydraten per 100 gram, waarvan 1,3 gram suiker, 0,8 gram vezels en wel 15 gram eiwit. Dit zijn zelfs meer eiwitten dan een dierlijke braadworst! Verder bevat de Bratwurst 1,7 gram zout, dit getal hadden we graag iets lager gezien. Aan deze vleesvervanger is vitamine B12 en ijzer toegevoegd.
Ingrediënten
De Bratwurst is gemaakt van SOJASTRUCTUUR 67% (water, SOJA-EIWIT, TARWE-EIWIT), ui, raapzaadolie, vrije-uitloop KIPPENEI-EIWIT, aroma, zetmeel (aardappelzetmeel, tapiocazetmeel), kruiden, specerijen, zout, suiker, dextrose, kleurstof (karamel), ijzer, vitamine B12. De Bratwurst kan melk, noten en pinda bevatten. Daarnaast bevat de Bratwurst ook eieren, soja en glutenbevattende granen.
De Vegetarische Slager Bratwurst: 7,5
Voor de veganisten: De Bratwurst van De Vegetarische Slager is niet plantaardig, een no-go dus!
Voor de glutenallergie: De Bratwurst van De Vegetarische Slager bevat helaas gluten, ook een no-go dus!
De Vegetarische Slager Bratwurst – €2,85 – verkrijgbaar bij o.a. de Albert Heijn
Heb jij deze vleesvervanger al geprobeerd? Laat het ons weten in de reactie, op Facebook of tag ons op Instagram met #dehippevegetarier. Wij zijn benieuwd!
Een heel fijne, lekkere braadworst op soja-basis. In mijn herinnering de smaak van een braadworst op vlees-basis zeker evenarend. Heel goed gekruid, sappig en goede structuur. Voor mij een 10! Ik at ze wekelijks. Hoe kan het dat AH, Jumbo en nu ook mijn plaatselijke biologische winkel ze niet meer in hun assortiment hebben? Wat mankeert er aan dit excellente product?
Hi Sytze,
We hebben het voor je uitgezocht en ik zie online dat ze nog wel verkrijgbaar zijn bij de Albert Heijn.
Hopelijk ook bij die van jou in de buurt!
Liefs,
Bibian