Kerstdessert: Vegan blauwe bessen galette met ijs
Karlijn Swaen

Kerstdessert: Vegan blauwe bessen galette met ijs

vrijdag 08 december 2023
Misschien is het toetje wel ons favoriete onderdeel van een kerstdiner. Een spektakel voor op tafel, en ook erg leuk om voor te bereiden. Gisteren hebben wij laten zien welk centerpiece jij moet maken deze kerst en vandaag brengen we jullie het perfecte toetje. En ook nog eens volledig plantaardig! Probeer namelijk dit jaar eens dit recept voor deze heerlijke vegan galette met ijs. Een toetje met frisse smaken en welke niet te zwaar op je maag zal vallen. Kijk jij mee?

 

Vegan galette met ijs









Kerst vraagt om een dessert dat chic én lekker nonchalant is: de galette! Met zijn knapperige buitenkant en zalige binnenkant is dit hét dessert dat je zoekt. Of je nu voor appels, bessen of chocolade gaat, de galette zal je sowieso verrassen. Wat zo tof is aan de galette? Hij ziet er elegant uit, maar heeft ook die fijne knusheid. Het deeg is als een kunstwerk met karakter, helemaal passend bij de warmte van kerst. En de toppings? Die mag je naar eigen wens invullen. Slagroom, ijs, poedersuiker – alles kan om 'm af te maken. Wij hebben gekozen voor een combinatie van blauwe bessen en ijs. En ohja: de galette is ook nog eens vegan! Dit recept is de perfecte afsluiting voor je feestmaal.







Vegan blauwe bessen galette met ijs
  • 11 December 2024

Vegan blauwe bessen galette met ijs

Misschien is het toetje wel ons favoriete onderdeel van een kerstdiner

  • Robin Walrecht
Recept bekijken


Ga jij dit recept voor deze vegan galette maken of heb je dit al gemaakt voor een kerstdiner? Laat het ons weten in een reactie, op Facebook of op Instagram. Wij zijn benieuwd!

 

Lees ook

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
  • 14 January 2026

Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken

Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
  • 25 November 2025

Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!

Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden

  • Redactie
Artikel bekijken
Maak jouw Veganuary extra lekker met ons Volwaardig Vegan e-book
  • 01 January 2026

Maak jouw Veganuary extra lekker met ons Volwaardig Vegan e-book

Het nieuwe jaar is begonnen: hét moment waarop veel mensen nieuwsgierig worden naar plantaardig eten

  • Karlijn Swaen
Artikel bekijken

0 Reacties

Een reactie geven

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.