Het bieden van plantaardige recepten met een wetenschappelijke onderbouwing is de missie van foodscientist Wendy Luong. Dat lukt haar goed met 1,25 miljoen volgers op haar social media. Ze is daar fulltime mee bezig. “Er staat teveel op internet zonder enige onderbouwing. Dat is storend”, aldus Luong.
Koken zat er bij Luong al van jongs af aan in. Ze had als kind al een passie voor bakken en koken. “Op mijn 10e stond ik al te roeren in de pannen.”
Daar genoot ze van, maar tegelijk wilde ze weten wat er achter een gerecht of baksel schuilging. “Ik was echt een nerd. Ik wide alles weten over de voedingsindustrie. Maar ik had nooit de droom om chef te worden.”
Niet vreemd dat ze later Food Technology ging studeren aan de universiteit van Wageningen. Daar leerde ze veel over wat er schuil gaat achter voeding en de voedingsindustrie.
Kantonees/Vietnamees
Tot haar achttiende at ze wat de pot schaft. Een logische keus, want haar ouders zijn Kantonees/Vietnamees en in die keuken wordt veel vlees gegeten. Een uitzondering vormden de feestdagen. Haar ouders waren boeddhist en zo werd ze opgevoed. Met de feestdagen aten ze daarom veganistisch. “In de tempels was alles plantaardig. Een stelregels van het boeddhisme is dat je een wezen geen kwaad mag doen.”
In Wageningen leerde ze veel over zuivel. “Hoe meer ik de verhalen daarachter hoorde, hoe meer ik plantaardig wilde eten.” Aan het begin van haar studie werd ze veganist. “In die omgeving was het ook makkelijk. Daar keek niemand vreemd van op.”
Term plantaardig
Daarna ging Luong werken als productontwikkelaar. Tijdens haar werk merkte ze hoe belangrijk het gebruik van de juiste termen is. “Het maakt echt uit of je de term vegan of plantaardig op een etiket zet. De term plantaardig wordt veel meer geaccepteerd.”
Luong vindt dat er de laatste vijf jaar veel positief veranderd is richting het veganisme.
Het valt haar op dat veel dierlijke ingrediënten zijn vervangen door plantaardige, terwijl veel consumenten dat niet in de gaten hebben.
Ze realiseert zich goed dat producenten er financieel iets aan moeten hebben en dat ze enkel kijken naar de kosten. Dat bepaalt hun keuze voor plantaardig of niet.
Plantaardige tendens
Het lijkt of de plantaardige tendens al voorbij is, maar er wordt steeds meer gebruik gemaakt van plantaardige ingrediënten, stelt Luong.
Nederland loopt wel achter op dat gebied, zeker als je het vergelijkt met andere landen, zoals Azië. “Er wordt hier best veel van je verwacht, als je plantaardig wilt eten. Je moet heel flexibel zijn”, vindt de foodblogger.
Met haar leeftijd van 28 jaar, mag ze gerust ambitieus genoemd worden. Luong zit boordevol ideeën. “Ik heb er miljoenen, maar ik accepteer ook dat ik niet alles kan doen. Maar zodra ik een idee heb, lanceer ik dat meteen.” “Ik ben dan ook erg perfectionistisch.” Dat zat haar jaren terug zodanig dwars dat ze haar strategie een paar keer aanpaste, om er zelf nog plezier aan te kunnen blijven beleven. “Ik geloofde een tijdje niet meer in mezelf.” Uiteindelijk doet ze weer helemaal wat voor haar belangrijk is: het bieden van een educatief platform met plantaardige recepten . Met het aantal volgers is ze een behoorlijke influencer, zonder dat te willen.
Een rolmodel wil ze wel zijn. “Misschien het rolmodel dat ik als kind heb gemist. Ik zag er met mijn Aziatisch uiterlijk anders uit, en vond dat lastig.”
Thailand
Waar ze heel gelukkig van word, is wanneer iemand een recept van haar heeft geprobeerd en daar baat bij heeft. “”Het is geweldig te horen dat iemand zich daardoor gelukkiger is gaan voelen.”
Haar grootste uitdaging de komende tijd is haar verhuizing naar Thailand.
“Ik wilde in de winter altijd al ergens anders wonen waar het buiten warmer dan 15 graden is. Eigenlijk wilde ik dat voor altijd.” Maar haar grootste motivatie voor de migratie is dat ze Nederland wel heeft gehad. “Dat heeft voor mij geen uitdaging meer.” In juli vertrekt ze voor onbepaalde tijd naar Thailand.
Culinair gezien is het Aziatische land ook een walhalla voor haar. “Het heeft zo ontzettend veel soorten groenen.” Eerder dit jaar nam ze al een voorproefje, door een paar maanden in Thailand te verblijven. Ook vanuit Thailand blijft ze online verrassen met plantaardige recepten. “Dat werk blijf ik doen.”
Wat voor haar onmisbaar is, is een goede keuken. Waar ze kan koken en waar ze haar online video’s kan opnemen. Dat is wel een belangrijk ding voor haar. “Want ik had een heerlijke keuken hier. Dus ik hoop op het beste.”
Luong beheert sinds een kleine twee jaar het platform wendythefoodscientist.com
Ze studeerde Foood Technology in Wageningen en werkte jaren als productontwikkelaar.
Info: www.wendythefoodscientist.com
Lees ook
- 02 May 2026
Duurzamer op vakantie? Jong en oud maken daarin heel andere keuzes
Voor veel Nederlanders wordt duurzamer reizen steeds belangrijker
- Karlijn Swaen
- 25 November 2025
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden
- Redactie
- 04 May 2026
Aziatische wok met Bimi® broccoli, paksoi en mango
Ken jij Bimi® broccoli al
- Isabel Boerdam
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.