De fantastische tuinboon, ook wel bekend als de labboon (Vicia faba), is een absolute ster onder de planten in de vlinderbloemenfamilie. Al eeuwenlang wordt dit bijzondere boontje verbouwd en al sinds 6000 Voor Christus wordt het geserveerd in het Middellandse Zeegebied. Oorspronkelijk waren de zaadjes vrij klein en werden ze voor het eerst ontdekt tijdens opgravingen in Nazareth, Israël. Sinds 1492 wordt de tuinboon ook in Europa gewaardeerd en in Nederland hebben we de traditie om hem te combineren met bonenkruid. Maar vrees niet, er zijn tegenwoordig talloze moderne en verrukkelijke recepten met tuinbonen beschikbaar! Juli en augustus is het hoogseizoen voor deze groene schat, dus het is ook nog eens een duurzame keuze. Om dit te vieren, delen we graag vijf speciale recepten met tuinbonen!
Recepten
- 09 June 2023
Tuinbonensalade
Made by Ellen is het eerste kookboek van Ellen van Duijn: blogger (madebyellen.com), receptontwikkelaar, foodfotograaf en -stylist
- Lauren Kreijger
Recepten
- 26 May 2022
Lentesalade van tuinbonen en doperwten
Fresh is een kookboek vol gerechten, bereid met de meest pure en natuurlijke ingrediënten
- Lauren Kreijger
Recepten
- 29 April 2020
Tuinbonen met eieren
Zoals jullie weten bespreken wij graag de verschillende wereldkeukens met jullie
- Lauren Kreijger
Kookboeken
- 11 July 2018
Tuinbonenspread
Wil je meer weten over de voordelen van een vegetarisch of plant-based dieet? Plant & eter legt de gezonde effecten van groente, fruit en noten uit
- Mariëlle van Stek
Recepten
- 09 September 2013
Quinoa met radijsjes, tuinbonen en roquefort
- Isabel Boerdam
Heb jij een van deze ijsrecepten geprobeerd? Laat het ons weten in een reactie op de website of via een berichtje op Facebook of Instagram. We zijn benieuwd!
Lees ook
In mijn keuken
- 14 January 2026
Snacken in januari: plantaardige tussendoortjes die wél werken
Het mag dan wel januari zijn, maar dat betekent niet dat snacken verboden is
- Karlijn Swaen
In mijn keuken
- 25 November 2025
Volg nu het WhatsApp-kanaal van De Hippe Vegetariër!
Heb jij soms geen tijd om dagelijks alle blogs, social posts en recepten bij te houden
- Redactie
In mijn keuken
- 22 January 2026
5 manieren om je ontbijt nét wat leuker te maken (zonder extra moeite)
Misschien eet jij al maanden hetzelfde ontbijt en ben je toe aan eens wat anders, dan is dit artikel voor jou
- Karlijn Swaen
0 Reacties
Een reactie geven
Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *.